Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mivel jár, ha visszaadom az...

Mivel jár, ha visszaadom az autót a Banknak?

Figyelt kérdés
Van egy lízingelt autó a nevemen,de a barátom fizeti. HA úgy alakul, hogy vissza akarom vagy kell adnom (mert Én nem tudnám fentartani,meg nem is miattam lett véve), akkor hogy jár el a bank? (merkantil)Számít fel plusz költséget?

2012. febr. 25. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Eladja, valószinűleg töredékéért, mint amit ér. Ha az eladási ár fedezi a tőketartozást és a néhány százalék kezelési költséget, akkor happy vagy, esetleg még pénzt is kapsz érte. Na ennek nagyon kicsi az esélye...

A másik lehetőség, hogy nem fedezi az eladási ár a tőketartozást. Ilyenkor a maradék tartozást egy összegben kell megfizetned (esetleg személyi kölcsönt vehetsz fel miatta). Ez a maradék tartozás nagyon rossz esetben az autó eredeti árát is megközelítheti. Főleg ha deviza alapú lízing, alacsony árfolyamon lett felvéve kevés befizetéssel és hosszú futamidőre (Pl 3.5MFt-s Suzuki 0Ft kezdővel 120 hónapra 2007 körül: a tartozás még 3MFt fölött, az autó a felét sem éri).

2012. febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most mi pontosan a tőke tartozás? A kocsi ára,amiért "megvettem" ...HA mondjuk 2 millió lett kérce,de 3 milliót kell vissza fizetni,akkor a tőke a 2 millió? Azt kellene vissza fizetnem vagy legalábbis egy részét, ha kevesebbért tudja eladni a bank?
2012. febr. 25. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

A tőketartozás az, hogy amikor megvetted volt egy összeg amit "kaptál" a banktól (ennyi hitelt/kölcsönt vettél fel)

A törlesztő részleteid egy része a tőke tartozás törlesztésére ment, másik része a kamat volt. Ezt általában a bankok a fizetési ütemezőben részletezik.

Ha devizás hiteled van, akkor mindezt devizában vezetik.

Most levonja a kezdeti tőke tartozásodból az eddig teljesített törlesztések tőke részét, és a fennmaradó összeg a jelenlegi tőke tartozásod. Ha devizás, akkor ezt az aktuális napi árfolyamon átszámolja forintra. Ezt kell visszafizetned, + a szerződésben szereplő egyéb díj(ak)at: előtörlesztési díj, lezárási díj.

2012. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Forint hitelem van...Ha 2 milliót vettem fel,de 3at kell visszafizetnem (a kamat miatt), akkor ha beadom a kocsit 2 milliót kell vissza adnom, plussz a lezárási díj..stb?
2012. febr. 25. 13:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha forinthiteled van, 2 milliót vettél fel, 3-at kell visszafizetned, akkor a tőke volt a 2 millió, a kamat 1 millió. De a tőkéből is fizettél vissza (gondolom) A törlesztőrészleteknél kellene lennie egy olyan részletezésnek, hogy a fizetendő összegből mennyi a tőkerész és mennyi a kamatrész. A törlesztőrészletekben a tőkerész a futamidő végéhez közelítve nő, míg a kamatrész csökken.

Attól függően, hogy mennyi tőkerészt fizettél vissza, van most egy aktuális tőke tartozásod, aminek kevesebbnek kell lennie, mint az eredeti tőke tartozás (a felvételkori 2 millió)

Ha írsz a banknak, megírják a tőketartásod összegét is és azt is, hogy abban az időpontban mennyi lenne a lezárás díja.

Jobban járnál, ha te tudnád eladni az autót, a bankok elég olcsón árulják, + még felszámolhatnak tárolási díjat, értékesítési költségeket.

2012. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem...köszi a válaszokat!
2012. febr. 25. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!