Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azzal fenyeget a bank hogy ha...

Azzal fenyeget a bank hogy ha nem fizetem a személyi hitelt akkor ráteszik a végrehajtást a házra és akkor mehetünk. A baj csak az, hogy amennyit ér a ház azzal még talán a lakáshitelt se lehet kifizetni, bár ezt gondolom nem érdekli a bank?

Figyelt kérdés

Segitséget szeretnék kérni! Családommal élek együtt van 1 gyermekünk és 2 éve vettünk egy lakást hitelre, van még egy autonk azt is hitelre vettük, meg van még egy két személyi hitelünk is! Sajnos a válság óta növekedtek a törlesztőrészletek elég rendesen amit udunk fizetünk is, de vannak sajnos befizetetlen csekkeink.Kértünk a bankoktol segitséget amit tudtunk megtettünk de méd igy se megy. Azzal fenyeget a bank hogy ha nem fizetem a személyi hitelt akkor ráteszik a végrehajtást a házra és akkor mehetünk. A baj csak az, hogy amennyit ér a ház azzal még talán a lakáshitelt se lehet kifizetni, bár ezt gondolom nem érdekli a bank. Ami segitene az az lenne, hogy 3milliót egyben felvennék és kifizetném alakáshitelen kivűl mindent és egyhelyre fizetem akkor a kamatot nem pedig öt helyre mi lehet a megoldás?

Ami segitene az az lenne, hogy 3milliót egyben felvennék és kifizetném alakáshitelen kivűl mindent és egyhelyre fizetem akkor a kamatot nem pedig öt helyre mi lehet a megoldás?


2009. jún. 1. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a házra már nem tudtok hitelt felvenni - abból, amit írtál, erre következtetek -, akkor kell keresni egy másik ingatlant (valamilyen rokon), amire lehet 3 milliót felvenni. De előtte ki kell fizetnetek minden lejárt tartozást mielőbb.

Ha nincs másik ingatlan, akkor viszont nincs más, mint, hogy elkezditek hirdetni a házat, mert Ti magasabb áron tudjátok eladni, mint a végrehajtó. A kapott pénzből kifizetni a tartozást. Ezután ha még nem vagytok KHR listán, akkor kereshettek egy másik házat, hitelre, de az már csak jelzálog lesz. Ha marad tartozás, akkor sajnos azt továbbra is fizetni kell.

De mielőbb egyenlítsétek ki a kifizetetlen tartozást, mert KHR és végrehajtás után csak albérlet jöhet.

2009. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!