Allegroup - Creditforte tartozás, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, történt velem az, hogy tartoztam a vaterának, amit befizettem. Kb 1,5hónapot késtem a fizetéssel. 12.12-én történt meg a befizetés, viszont a vatera rendszerében nem tűnt el a "befizetem" gomb a tartozás mellől. Át is adta a creditforte-nek a tartozást, 12.13-án. A creditforte első levele 12.20-án kelt, ebben követelik a tartozásukat. A vaterának írtam, elmondták hogy az ő részükről tiszta vagyok, erről értesítik a követeléskezelő céget is. A CF-el telefonáltam párszor, nem nagyon lehet beszélni velük fafejű banda. Az adminisztrációs költségüket követelik csak. Most jött egy olyan levél, hogy a "peres eljárás megindítását fogjuk kezdeményezni a megbízónknál". Tehát nem is ők hajtják be a pénzt? Egyáltalán fog történni valami? Inkasszó? Per? Lefoglalás? Mit tudnak ezek egyáltalán csinálni? Az én álláspontom az, hogy a követelésük teljesen jogtalan, mivel egy, már befizetett tartozást vettek meg.
2012. jan. 31. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

"a peres eljárás megindítását fogjuk kezdeményezni a megbízónknál"

A megbízó a vatera. A vatera szerint rendben vagy. A követelés térült, a CF meg nyaljon sőt...

Innentől kezdve mit aggódsz? :)

2012. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is kaptam tőlük pár levelet, de még csak nem is ajánlott levél volt. Dobd a kukába! Rólam már leszálltak, pedig nem fizettem!
2012. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!