Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jár e adókedvezmény a hitelem...

Nyikiric kérdése:

Jár e adókedvezmény a hitelem után? Részletek lent

Figyelt kérdés

2006-ban vettünk fel hitelt a K&H-nál lakás felújításra.1.500.000 ft A hitel neve: ingatlan fedezet mellett nyújtott személyi hitel Chf. Mivel a hitel nem lett elég vettünk fel még pénzt hozzá, de azt már 2007-ben 600.000 ft-ot ugyanúgy a KH-nál. Így a hitelünk neve otthonszépítő hitel lett.


Annyi mindent olvasok. Jár ezután adókedvezmény. Közben 2007-ben megszületett a fiunk. Köszönöm aki pontos segítséget ad. Vagy hol tudnák ezt pontosan megmondani, hogy jár e utána adókedvezmény visszamenőleg? Köszi


2012. jan. 29. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos pontos választ nem tudok adni, de mivel még nem írt senki gondoltam leírom amit én gondolok. A 2006-ig felvett lakáscélú hitel törlesztéséből lehetett visszaigényelni adót. Úgy látom nektek az akkori hitelnek nem lakáscélú volt az elnevezése, így szerintem nem lehet utána adót igényelni.

Az APEH tájékoztatójában ez áll:

[link]


De esetleg a banknál (nem a bankfióknál, hanem a központ hitel irodáján) is megpróbálhattok utánaérdeklődni.

Minden jót! Szia!

2012. febr. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Megkérdeztem a bankot, de hiába otthonszépítő hitel a neve ez csak egy szabad felhasználású hitel volt, csak így jobban hangzott a hitelük ezzel a névvel. Így sajnos nem jár.

2012. febr. 3. 09:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom! De legalább megpróbáltátok, sokan vannak akik nem is tudják, hogy még igényelhetnének vissza adót. Minden jót! Szia!
2012. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!