Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem mentek le a valuta...

Miért nem mentek le a valuta alapu hitelek törlesztőrészletei, mikor a svájci frank is már több hete majdnem annyi, mint amikor felvettem a hitelt?

Figyelt kérdés
2 éve vettük fel a hitelt, akkor fizettünk 22000 Ft körüli összeget, amikor a forint gyengült, akkor 32 000 Ft körüli volt a törlesztő, és most csak 30000 -Ft-ra ment csak vissza. Miért? Ezentúl mindig ennyi lesz, csak hogy jól járjon a bank?
2009. máj. 28. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, hogy a konkrét esetben ez a hitelkonstrukció pontosan hogyan működik. A "frankhitelek" nem azt jelentik, hogy pl. svájci banktól felvett hitelek. Az árfolyamkockázat egy meghatározott módon fejeződik ki a törlesztőrészlet változásaiban, ez gondolom elolvasható a szerződésben. (Pl. van olyan "frankhitel"-konstrukció is, amely a frank 10%-os erősödésekor 50%-kal növelte a törlesztőrészletet.)
2009. máj. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is feltettem már pár bankban, mert hiteltanácsadó vagyok és érdekelt. Azt válaszolták, azért van így, mert a magyar bankok kevés svájci frankhoz jutnak és ahhoz is drágán, ezért nem igazítják hozzá a kamatokat a CHF Liborhoz,( svájci frank alapkamat).
2009. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van.


Egy devizahitelnek 2 kockázati faktora van.


- árfolyamkockázat: ha a forint erősödik az adott devizához képest, akkor a törlesztőrészlet csökken, ha gyengül, akkor nő


- kamatkockázat: a bank kamatperiódusonként változtathatja a hiteled kamatát. Ez általában azt jelenti, ha az adott deviza alapkamata nő, akkor a bank is emeli a kamatot, tehát nő a törlesztőrészlet, ha csökken az alapkamat, és a bank is csökkenti a kamatát, akkor csökken a törlesztőrészlet.


Most viszont az a frankó helyzet van, hogy a svájci frank alapkamata gyakorlatilag nulla, de mivel a magyarországi bankok nem jutnak elég svájci frank forráshoz az anyabankjuktól, kockázatosabbnak ítélik meg a hitelkihelyezést, és szépen kamatot emeltek, vagy akik abszolút nem jutnak frankhoz, azok be is szüntették a svájci frank alapú hitelezést. Mellesleg sok esetben még mindig a frankhitelek a legolcsóbbak, csak azoknál ott az árfolyamkockázat.

2009. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!