Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladtam a lakásomat, így...

Eladtam a lakásomat, így vissza fogom fizetni a hitelemet. A foglaló összegét készpénzben kaptam meg, és már ezt is be akarom fizetni a hitelszámlámra. Mennyi szokott lenni a bankokban a kp-befizetés díja?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs díja a pénztári befizetésnek
2009. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Van, ahol van díja. Azonban óvatosan bánj vele, mert ha előtörlesztésként veszik, jól megsápolják, mert annak is díja van. És pár héten, pár hónapon belül pedig végtörleszteni is fogsz, aminek szintén díja lesz. Én inkább "bevárnám" a teljes összeget, és csak végtörlesztenék.
2009. máj. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Úgy ahogy az előttem szóló írta, beszélj először velük. Kérdezd meg, hogy hogyan járnál a legjobban.

Rengeteg plusz admin költséget raknak rá, attól függően hogyan fizeted és a kamatot se mindegy hogy hogyan számolják.

Még az is lehet, hogy akkor jársz a legjobban, ha most lekötöd a pénzt és havonta továbbra is törlesztesz belőle.

Beszélj a bankkal!

2009. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha eladtad a lakásodat, akkor megállapodtatok abban a vevővel, hogy mikor fogod tehermentesen átadni a lakásodat. Ez úgy szokott történni, hogy a vevő vagy fizet neked annyi előleget, foglalót, amivel végtörleszteni tudsz annál a banknál, ahol felvetted a hitelt, vagy a vevő maga is hitelt vesz fel és abból fizet. Ilyenkor a vevő bankja fizeti ki a Te hiteledet, e Te tartozásodat a vevő bankja egyenlíti ki.

Az adásvételi szerződésben minden lépés szerepel határidőkkel. Az is meg van határozva, hogy mikor kerül a vevő tulajdonába a lakásod és az is, hogy mikor kerülhet birtokon belül. Ilyen esetben először tehermentesíteni kell az ingatlant és csak ekkor kapod meg a teljes vételárat.

2009. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!