Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A barátommal szeretnénk...

A barátommal szeretnénk havonta félretenni egy kis pénzt a közös jövőnkre nézve. Viszont eléggé tapasztalatlan vagyok az ilyen ügyekben, egyáltalán lehet kettőnknek számlája közösen?

Figyelt kérdés
Ja és mindenképp olyat szeretnék ami valamennyit kamatozik is, viszont szükség esetén ki tudjuk venni. Létezik egyáltalán ilyen?
2009. máj. 18. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

egy néven van egy számla, tehát kettőtöknek kettő kell,

viszont lehet azt csinálni, hogy kettőtök pénzét egy külön számlára rakni, át kell utalni

de egyszerübb ha a bank kártyán rajta hagyjátok


vagy kiveszitek és egy otthoni kasszába tartjátok

2009. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megtakarítási számla lehet két ember nevén is.
2009. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló! hol lehet két névre számlát nyitni?
2009. máj. 18. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
nézd meg az Axa bank kamathozó bankszámláját. Nem kell lekötni a pénzt ahhoz hogy elég jó kamatot hozzon.
2009. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bárhol. Én az alábbi lehetőséget ismerem, de ez csak egy a sok közül, valószínűleg minden banknál van ilyen.

[link]

2009. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden banknál rendelkezhetnek a számla felett többen is, tehát ennek semmi akadálya. Pl. az OTP-nél régebben még a számla neve is az volt, hogy Gipsz Jakab és felesége :)


Ennek semmi problémája.


Az Axa valóban jól fizet, de csak a fél millió feletti részre. És nincs bankfiók, csak online és postai úton tudsz befizetni. De ha csak megtakarítasz, ez nem okoz gondot!

2009. máj. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!