Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány százalékig emelheti a...

11ptr kérdése:

Hány százalékig emelheti a bank a kamatot?

Figyelt kérdés
CHF alapú jelzálog hitelt vettem fel az OTP-nél. A törlesztőrészletem lassan felkúszott hatvan százalékkal az árfolyamváltozás miatt. Rendesen fizetem, de most a bank százszázalékkal megemelte a kamatot, így a háromszorosát fizetem az induló részletnek. Ez nem uzsorabűncselekmény?
2011. dec. 1. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az OTP soha nem volt tisztességes! A végtörlesztés miatti veszteségét valahol be kell hoznia.
2011. dec. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
...azért mentem az OTP-hez, mert állítólag magyar bank, és úgy gondoltam, nem fogják az elszegényedő honfitársaikat gátlástalanul kifosztani
2011. dec. 1. 20:29
 3/11 JulesM111 ***** válasza:

Nem.

Amit tanácsolhatok: nézd meg a szerződésed, nem most járt le valami nagyon kedvezményes kezdeti kamatperiódus?

Amúgy mennyiről mennyire emelte? (Kamatszázalékra gondoltam)

2011. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 JulesM111 ***** válasza:
Esetleg valami türelmiidős dolog járt le?
2011. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2006-ban vettem fel másfélmilliót,fűtéskorszerüsítésre. Mivel a nyugdíjam 31 000ft volt, erre ennyit vehettem fel. 180 hónapra kaptam, úgy hogy száz hónapig a kamatot fizetem, és akkor emelkedik a törlesztő részlet a tőkével. 161chv mellett 8700ft+3700 ft lakástakarékkal kezdtem, amihez állami kamattámogatás adtak. A szerződés tartalmazta, hogy ALACSONY TÖRLESZTÉSŰ hitel, ezzel magyarázták akkor, hogy azért nem gond aláírni az egyoldalú kamatemelés lehetőségét, mert a fenti kitétel egy laza keretet ad, hogy nem lehet akármeddig emelni a törlesztő részletet, mert annak bele kell férni az ALACSONY TÖRLESZTÉS keretébe. Ezt most másképp magyarázzák. Most már huszénnégyezret fizetek, ami a 37 000ft rokkantnyugdíjamhoz igen magas.
2011. dec. 1. 21:31
 6/11 anonim ***** válasza:

"de most a bank százszázalékkal megemelte a kamatot"


Ez kapitális baromságnak hangzik.

Részletezd légyszíves. Milyen típusú a szerződésed?

Így "uzsorabűncselekmény" sem lehet természetesen.

2011. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Ez kapitális baromságnak hangzik."

Hát, megnéztem a szerződést, 4,95-el indult, most 8,95.

De légyszíves ne írd vissza, hogy ez nem százszázalék, hanem csak 99, mert kekeckedéssel nem jutunk előrébb. A KÉRDÉS AZ, HOGY MEDDIG EMELHETI? Ma 8,95 holnap 20, azután meg 55 és már az ingatlan sem fogja fedezni a bank étvágyát.

Megnéztem a törvényt, lényegét tekintve az követi el az uzsorabűncselekményt, aki a kölcsön fejében, olyan mértékű ellenszolgáltatást követel, ami veszélyezteti az adós létfenntartását. Amíg a 37 000 ft-ból 12 000-et fizettem, az elviselhető volt. De, ha 30 000-re emelik, az már megfizethetetlen. Akkor, végül is miben valósul meg az uzsorabűncselekmény, ha nem ebben?

2011. dec. 2. 09:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nem egyszerre emelt ekkorát a bank, hanem fokozatosan, a 2006-os kezdet óta ez egyáltalán nem rendkívüli. A kérdésre válaszolva, gyakorlatilag bármeddig emelheti, ha a szerződésben meghatározott feltételek lehetővé teszik. Ez nem uzsora, hiszen még mindig csak 9%-nál jár éves szinten.

Mindketten hibásak vagytok, te is és ők is, hogy ilyen alacsony jövedelemre egyáltalán létrejöhetett a megállapodás.

2011. dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 JulesM111 ***** válasza:

"Hát, megnéztem a szerződést, 4,95-el indult, most 8,95"

Ez egy 100 hónapos türelmi idős hitelnél teljesen rendben van, nem tudod megfogni őket uzsorabűncselekmény miatt.

Plusz, a hiteled piaci kamatozású, így ha sz.rban a haza, akkor tolhatják ők is felfelé a kamatot. Nem tudsz velük mit tenni.

Még egy infó: nekem is van CHF hitelem, szép 7%-os kamatozású, de az elejétől fogva ezen százalék körül táncolgat.

Kérdező, neked tanács: mielőtt anyagilag beleroggyansz, itt az idő, hogy elbeszélgess a hozzátartozóiddal a problémádról, ha tényleg csak a rokkantnyugdíjadból élsz.

2011. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

" Mindketten hibásak vagytok, Te is, Ők is..."

Teljesen igazad van! Én a hiszékenységemmel, Ők a gátlástalanságukkal! Leveledből kiviláglik, hogy OTP alkalmazott vagy, ami önmagában még nem lenne probléma. A gondot, az az áthidalhatatlan erkölcsi szakadék okozza, ami alapján, - bár szerinted közös a felelősség - természetes dolognak tartod, hogy a következményeit a kiszolgáltatott áldozat viselje. Innéttől, ez a párbeszéd, csak egy felesleges szócséplés.

2011. dec. 4. 05:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!