CHF alapú hitelt forint hitelre váltani érdemes az én esetemben?

Figyelt kérdés

Öt éve vettünk fel hitelt az OTP-nél 3M ft-ot,20 évre, most az OTP által kiadott igazoláson 19500CHF a tartozásunk.Ez kb. havi 48-50ezer ft havi részlet jelenleg.Érdemes kiváltani ft hitellel? Rövidebb futamidővel ennél kevesebbet kellene fizetni.A jegybanki alapkamat-változás vajon hány %-os törl.részletemelkedést hozna-ft hitelnél?10-12 évben gondolkodunk.

A választ előre is köszönöm!



2011. nov. 16. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A ti esetetekben 1%-os forintkamat változás kb. 4-5%-os törlesztőrészletet eredményezne. Nagyon nehéz megmondani, hogy mi lesz a forint árfolyammal, illetve a forintkamattal pedig ezek alapján lehetne eldönteni, hogy mit érdemes tenni.


Nekem ennél sokkal nagyobb hitelem van és úgy gondolkodtam, hogy mivel az ingatlan rövid-középtávon értékesíteni akarom, nekem sokkal fontosabb szempont a fennálló tőke csökkentése, mint a fizetendő törlesztőrészlet.


Mivel nálatok relatíve kis összegről van szó és 10-12 évben gondolkodtok, én lehet, hogy inkább nem forintosítanám, bízva abban, hogy az árfolyam néhány éven belül visszaáll a szokásos szintre. Esetleg az árfolyamrögzítéssel lehet, hogy élnék. A döntés persze a tietek és nem könnyű...

2011. nov. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ. Igen a másik lehetőség hogy marad a frank hitel és remélünk!
2011. nov. 17. 19:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!