Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sajnos van felmondott hitelkár...

Sajnos van felmondott hitelkártyám. És azt mondták telefonon keresztül, ha nem fizetek, ez történik?

Figyelt kérdés
VAn másik banknál jelzálog hitelem,és ha nem fizetek,bíróságra viszik,és felmondatják a lakáshitelemet is mert én rossz adós vagyok.Megcsinálhatják ezt?
2011. nov. 3. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van a minimálbér (78000Ft) mértékét meghaladó tartozásod, akkor KHR-listára (BAR-lista) kerülsz, és emiatt felmondhatják a lakáshiteledet is.
2011. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy legalább 90 napig van a minimálbért meghaladó mértékű tartozásod.
2011. nov. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

meg bizony

a hitelkártyás bank jelzálogjogot jegyeztet be az ingatlanra a tartozásod erejéig, erről pedig értesül a jelzáloghiteles bankod, akinek már nem leszel jó adós, mert a fedezetre más is pályázik rajta kívül. Ekkor felmondják azt a hitelt is és dől a kártyavárad.

2011. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bajod lehetne belőle. Én is felmondtam a hitelkártyám, telefonon próbáltak győzködni egy darabig, hogy tartsam meg, még egyéves ingyenes (kezelési költség mentes) használatot is ígértek, de aztán belenyugodtak, hogy nem leszek a kliensük. Nem értem, hogy ez miben befolyásolná a lakáshiteledet.
2011. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Negyedik! A kérdező nem maga mondta fel a hitelkártyáját, nem fizetés miatt mondták fel a szerződését és terelik hamarosan bírósági útra! Nem kifizette és visszaadta, pont az a baj, hogy tartozik a banknak. A bank meg nem fogja ezt annyiban hagyni.
2011. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A BAR lista miatt szerintem nem.

Ha viszont a hitelező végrehajtási eljárást indít (amihez nem kell peres eljárás), és például megpróbál a birtokodban levő ingatlanra végrehajtási jogot bejegyezni, akkor bajban vagy.

2011. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!