Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek ha a bank nem ad...

Mit tehetek ha a bank nem ad tájékoztatás?

Figyelt kérdés
Szeretnék végtörleszteni saját pénzből. A bank többszöri telefonálásra és emailre, is azt válaszolta, hogy 8 napon belül küldenek tájékoztatót. Még csak azt sem akarják megmondani milyen nyomtatványon nyújtsam be az igényt. Így szerintem nem tesznek eleget a törvénynek.
2011. okt. 8. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

telefonon kérdezd meg,hogy mennyi pontosan a tőketartozásod. Számold ki, hogy mennyit kell fizetned.

Utána menj be és kérd a végtörlesztést. lezárják a számlád és utána küldenek egy papírt,hogy mit kell befizetned és milyen határidőre

2011. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mint írtam nem adnak tájékoztatást!!!!. Egyébként tudom mennyi a tőketartozásom, mert minden hónapban küldik, hogy mennyi az aktuális tőketartozás.
2011. okt. 8. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
akkor milen tájékoztatásra vársz? Bemész és kéred a szerződés lezárását. Én is ígyy tettem, megmondták,hogy 60 napon belül milyen számlára utalhatom a pénzt. Ennyi
2011. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pszáf nevét emlegesd.

Mivel ketyeg a kamat napról napra, így minden okod megvan, hogy elvárd, hogy eleget tegyenek annak, amit a jelenleg hatályos törvény előír. (Mondjuk a törvény úgy elsietett, ahogy van; rengeteg nyitott kérdés van, ahol egyik bank így jár el, a másik úgy.)

2011. okt. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Személyesen menj be egyik fiókba.

Ott kérd el a végtörlesztéshez szükséges formanyomtatványt, vidd haza, elolvasod, ezen rajta van az összes info. Azt érdemes átnézetni talán ügyvéddel is.

Melyik bank?

Általában az a menete, hogy ha saját erőből fizeted, akkor legtöbb bank elkéri ezt a formanyomtatványt, majd megkéri, hogy a köv 60 nap alatt helyezd el az összeget a megadott számlán/ vagy saját számlán, ez rajta lesz a formanyomtatványon. Utána valószínű azt zárolják, és x nap alatt leveszik róla. kb 2 héten belül pedig kiadják az igazolást, amivel töröltetni lehet a jelzálogjogukat.

2011. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!