Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyedülálló fiatalokat miért...

Egyedülálló fiatalokat miért nem segítenek lakáshoz jutáshoz támogatással?

Figyelt kérdés
pároknak jár (emiatt nem szerzek be pasit, szemétség lenne), gyereket egyedül nevelő anyáknak jár (emiatt ugyancsak nem akarok gyereket, nem akarom a leendő gyerekemet ilyen miatt kihasználni), közalkalmazottaknak is jár valami... pályakezdő egyedülálló fiataloknak akkor se jár, ha nem keresnek jól és nem támogat a család... igazságtalanság...
2009. ápr. 26. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

azért nem adják, mert ha veled valami történik, pl: munkanélküliség, betegség, esetleg halál, akkor nincs aki fizesse a kölcsönt. házaspároknál ugye ott a másik fél, egyedülálló anyáknál ott a családi pótlék, amit le tudnak tiltani, ha nem fizetik.


ha a szüleiddel jó a kapcsolatod, és megbíznak benned, akkor be tudod őket vonni, mint adóstárs, és így már több esélyed van.

2009. ápr. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az első mondta. A bankok sem adnak egyedülállónak kölcsönt szívesen. A kormány meg azt hiszi, hogy attól valaki majd több gyereket fog szülni, hogy kap támogatást. Ha valakinek 3 gyereke van, akkor már az eleve különb szülő, mint akinek csak 1 vagy 2. Én meg ezt találom nagyon furcsának. Ezért valóban ne szülj. Majd akkor szülj meg házasodj, mikor eljön az ideje. Sokan felveszik előre a szocpolt akár 2 gyerekre, aztán fizetik vissza, ha nem lesz meg "időre". Szerintem valami borzasztó.
2009. ápr. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én szeretnék egyszer gyereket, a megfelelő párral, de nem azért, hogy legyen a lakáshoz támogatásom. De ez elkeserítő. Tudnám fizetni a hitelt, mert van munkám, de egy fizetésből és állami hozzájárulások nélkül, nem úgy, mint a párok 2 fizetésből meg pótlékokkal... Szerintem egy egyedülálló is ugyanúgy kaphatna segítséget, hiszen egyedülálló, 1 fizetésből fizetné azt, amit mások 2-ből meg pótlékokkal feltöltve. Sajnos nem vagyok jóban a szüleimmel, nekik öcsém a favorit, nem gondoskodtak lakáselőtakarékosságról se, most jut eszükbe, mikor már 24 vagyok, de ezt is úgy, hogy nem szívesen. Nem tudom, hogy fogok tudni elköltözni. Egy albérletre 2 havi fizetésem menne rá, ha enni is akarok.
2009. ápr. 27. 07:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kormánynak nem vagy jó befektetés, mert pár híján nem nagy a sansza, hogy szaporítod a magyart és nevelsz a jövőben adófizetőket, ezért nem költenek rád, nem fektetnek beléd.
2009. ápr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Saját lakás meg azért lenne jobb albérletnél, mert ismerős jönne bérelni az egyik szobát (jelentkező is van), albérletnél ezt nem tehetem meg, illetve albérletbe nem biztos, hogy vihetném a madaraimat, a szüleimhez viszont nem akarok visszajönni semmiért, ha elköltözöm.
2009. ápr. 27. 08:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy sajnos ha nem tudok elköltözni, az egészségem megy tönkre a szüleim miatt... :-(
2009. ápr. 27. 08:02
 7/7 anonim válasza:
Történt valami fejlemény?
2011. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!