Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Járhat vmilyen hátránnyal,...

Járhat vmilyen hátránnyal, hogy a fizetést hetente kapom?

Figyelt kérdés

A kérdés még csupán elméleti. Láttam egy hirdetés (amire még nem tudom, hogy jelentkezek-e), ahol heti bért írnak.

Még nem is hallottam ilyenről. Persze, anno vendéglátóban dolgoztam, ott naponta kaptuk kasszából a fizetést.

Lehet ennek vmi hátulütője pl. egy majdani lakáshitelnél vagy bárminél?


2011. szept. 7. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Miért lenne baj, hogy hetente kapod a fizetésed? Szokatlan hazánkban, de elég gyakori más országokban is. Ha be vagy jelentve, akkor ebből nem lesz hátrányod. Max. a bankszámlakivonatodon négy tételben látszik majd a havi fizetésed :)
2011. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Sztem szerencsés vagy, mert ugye sokan csak egyszer kapják és a fizikai munkások 8-10-én a számlák bejövetele után... És legalább nálad nincs hogy hónapvégére elköltöd az egészet.... Nincs is jobb mint havi fizuosztás előtt vagizni hogy neked még mindig van pénzed:D... az a sok irigy tekintet:D

21/L

2011. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm szépen!

Második! Neked is, bár nem a kérdésre válaszoltál.


A gondom az, hogy nem tudom hogy a bankok hogyan viszonyulnak az ilyenhez, pl. folyószámlahitel vagy áruvásárlási kölcsön kapcsán.

2011. szept. 7. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Én napi vagy heti bért adok az emberekeimnek (feketén), de hivatalosan a bejelentett munkabérüket havonta kapják meg.


Lehet, hogy itt is ez a helyzet: bejelentenek 4-8 órára pl minimálbérre, de valódi kialkudott béredet feketén hetente kapod kézbe.

2011. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
végül is egy hitelnél jövedelem igazolást szoktak kérni, nem pedig havi jövedelem igazolást.
2011. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

A bank havi viszonylatban kéri a jövedelmi viszonyokat. Abszolút nem számít, hogy neked 4-én, 11-én, 18-án és 25-én jön fizetésed. A munka törvénykönyve is azt írja, hogy a munkáért járó bért a tárgyhót követő hónap 2-áig/10-éig ki kell fizetni. Azt nem, hogy ezt egyszerre kell megtenni.

A bank folyószámlahitelnél azt ellenőrzi, hogy egy hónapban mennyi bér jellegű utalás érkezik a számládra. Ha a munkáltatód jövedelemigazolást állít ki, azt is havi bontásban fogja megtenni, mint ahogy az APEH felé is esélyesebb, hogy havonta fog vallani, miért dolgozzon pluszban háromszor? :)

2011. szept. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!