Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Utólagos szocpol-lal kapcsolat...

Utólagos szocpol-lal kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni! Megillet-e minket?

Figyelt kérdés

Kedvezményes kamattámogatásos kölcsönt vettünk fel az OTP-nél új ház építésekor. Azóta született egy gyermekünk, de nem irattuk jóvá a szocpolt, mert az akkori összeggel ez 200 ezer Ft lett volna, és azt mondták a banknál, hogy a majd a 2. gyereknél írassuk jóvá az egészet. A 2. gyermek július közepére várható.

Az építkezéskor igénybevettük az akkor még járó 400 ezer Ft-os ÁFA visszatérítést, ezért 10 évig az Államkincstár bejegyezte a jogot magának.

Kérdésem, ha megszületik a 2. gyermek, így jóváírathatjuk-e a szocpolt a hitelből?

Hallottam, hogy július 1-től megszűnik, de én úgy értelmeztem, hogy a meglévő ügyekre ez nem vonatkozik. Megillet minket az utólagos szocpol?


2009. ápr. 19. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs utólagos szocpol. Akkor tudtatok volna élni ezzel ha az első gyerekre igénybe veszitek a hitel felvételekor. Akkor most a másodikra járó szocpolt jóváírnák. Így viszont semmit nem kaptok, mert utólagos szocpol nincsen.
2009. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az OTP honlapján is ez olvasható:

"Utólagos lakásépítési kedvezmény

Ha új lakásuk építéséhez / vásárlásához lakáskölcsönt vesznek igénybe, de gyermekük a költözést követően (még a törlesztési időszak alatt) születik meg, a kedvezmény utólag is megilleti Önöket, ha a hitelszerződés aláírásakor megfeleltek az akkor érvényben volt feltételeknek. Ebben az esetben a gyermek megszületésekor a kedvezményt a bank jóváírja hiteltartozásuk csökkentésére, vagy ha a 12/2001. (I.31.) Korm. rendeletben meghatározott határidőn belül igénylik a kedvezményt, akkor az Ön választása szerint az építési költség/vételár megfizetésére is felhasználható."

2009. ápr. 21. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben minden feltételnek megfeleltetek a támogatáshoz anno az építkezés alatt (pl az építési költségek megfelelő részét számlákkal tudjátok igazolni, az építési költségek, szobaszám megfeleltek az akkor méltányolható lakásigénynek), akkor a hitelszerződés kötés pillanatában érvényben lévő támogatásokra vagytok jogosultak.


(Szerintem legalábbis ez a szabály érvényes, de miért nem a bankotokat kérdezitek?)

2009. ápr. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A bank mindig mást mond. Úgy tűnik, mintha ki akarnának előle térni. Végül is nekik nem érdekük, hogy nekünk kevesebb legyen a tőketartozásunk.

Ezért próbálok minél több információt beszerezni.

2009. ápr. 22. 08:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Célszerű kikérni a bankban a fiókvezető válaszát, mert sajnos nem törvényszerű, hogy a pultnál ülő hitelreferens mindenhez ért. Azt tapasztalom, gyakran "csak" az a probléma, hogy nem tudja a szabályokat, ezért félretájékoztat, vagy inkább nem mond semmit, mert abban hiba nem lehet. Én egyszer hasonlót kérdeztem az AXA bank egyik fiókvezetőjétől és ő azt válaszolta nekem, hogy a szerződés megkötésének pillanatában lévő jogszabályok az érvényesek ilyen esetben, de manapság annyi törvénymódosítás történt és még annyi fog történni, hogy sokkal jobban jársz, ha a konkrét bank valamelyik vezetőjét kérdezed, mint itt bárkit.
2009. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megpróbáljuk egy vezetővel megbeszélni!
2009. ápr. 22. 10:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!