Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet-e árverezni házat...

Lehet-e árverezni házat autótartozás miatt, ha más bank jelzáloga van rajta?

Figyelt kérdés
Van egy autóhitelem, ami ha nem lenne, akkor egész jól állnék anyagilag. Ha nem fizetem, akkor behajthatják-e a tartozást a házam árverezésével, úgy, hogy jelzálog van rajta, és azt fizetem és fizetni is szándékozom?
2009. ápr. 16. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem, de találnak rá módot, hogy más úton behajtsák. Ők ráérnek, ketyeg az óra, extra nagyságú büntetőkamatot tesznek rá. Egyszerűbb, ha pl. törlesztőrészlet atütemezeést kérsz.
2009. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Először elviszik az autót, elárverezik, majd a különbözetet megpróbálják behajtani rajtad. Ez azért valljuk be nem lesz egy kis összeg, hiszen árverezés esetén a dolgok csak a valós ár töredékéért kelnek el, plusz ilyenkor rádvernek még egyéb költségeket is. Pl. büntetőkamatok, szerződésszegési díj, stb. Majd feljelentenek, és a bírósági határozat értelmében megpróbálják letiltatni a fizetésedből (33%), vagy ha az nincs, akkor elárverezhetik az ingóságaidat, végső esetben pedig akár a házat is. Az nem érdekli őket, hogy már van rajta jelzálog, mert árverezés után először kifizetik a jelzálogot, majd ha marad, akkor a többi az autóhitelezőjé lesz. Ha nem fedezi az összeg a tartozásokat, akkor továbbra is "üldözni" fognak. És a tartozás miatt természetesen felkerülsz a KHR (régi BAR) listára is, és esélyedsem lesz valaha is "korrekt" hitelt kapni. Szóval összességében nem olyan egyszerű meglépni a bankok elől. Ha most nincs is semmilyen vagyonod, ők akkor is lesben állnak, és abban a pillanatban, ahogy valami a neveden lesz, vagy lesz bejelentett munkád, ők is működésbe lépnek.
2009. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!