Meg tudják nézni hogy?

Figyelt kérdés
Azt láthatja valaki hogy mennyi pénz van egy bankszámlán (ha a számlatulaj nem múlt el 18 éves?)
2011. aug. 21. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:

A szülő általában kap hozzáférést a kiskorú gyermeke bankszámlájához, és akkor belenézhet a NetBank oldalon vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül...


Idegen nem tud belenézni sem a kiskorú, sem a felnőtt bankszámlájába!

2011. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nevellő szüllő
2011. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szülő csak úgy tud belenézni, ha van hozzá számlaszáma + a bankkártya száma, nem?

Vagy el tudja intézni máshogy is hogy pl. bemegy a bankba és név szerint kikeresik neki a gyerekét?

2011. aug. 22. 08:31
 4/9 A kérdező kommentje:

OTP-nél vagyok, itt ezt írta neten lévő dokumentumban:

"Az OTP Bank a devizabelföldi 14. életévét be nem töltött gyermek (továbbiakban: Junior) devizabelföldi törvényes képviselőjével kötött szerződés alapján Junior forint folyószámlát (továbbiakban: Junior számla) a Hirdetményben meghatározott minimum összeg Junior számlán való elhelyezése esetén nyit. Az OTP Bank a Junior számlán a Junior rendelkezésére álló pénzeszközöket kezeli és nyilvántartja, azok terhére a kifizetési és átutalási, továbbá a számla javára szóló befizetési és átutalási megbízásokat teljesíti, valamint a Juniort vagy a Junior számla szerződést megkötő törvényes képviselőjét (továbbiakban: Törvényes képviselő) a számla javára és terhére írt összegekről, valamint egyenlegéről értesíti." tehát a 14 év alattiaknál írja.


"A 14 év feletti Junior a Junior számlája felett - a jogszabályban foglalt esetek kivételével - szabadon jogosult rendelkezni. A 14-18. év közötti Junior esetén a Törvényes képviselő a Junior számla szerződés aláírásával egyezik bele a Junior szabad rendelkezési jogosultságába."

ezt írja a 14-18 közöttre. (elmúltam már 16 éves)

2011. aug. 22. 08:42
 5/9 anonim ***** válasza:
A szülő vagy gondviselő akivel a számlát nyitottad meg tudja nézni. Akár úgy is, ha van szerződésetek netbankra, hogy be sem megy a fiókba. A te életkorod arra jogosít fel, hogy önállóan tudj utalni is, na csak pénz felvenni, fizetni. Nem kell szűlői beleegyezés. Csak ő látja, láthatja a számla egyenleget. Persze ha jön havi számlaértesítő akkor szintén otthon kényelmesen olvashatja. ( Ha jól emlékszem erről is szoktak küldeni havi kimutatást. )
2011. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Havi értesítőt sokan nem is kérnek, nem tudom nálatok hogy van.
2011. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Külön OTP direkt kódokat kap a szülő a számlához? Erről nem is hallottam még.

De személyesen biztos utána tud nézni.

2011. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, mind én írtam, csak valami baj van a géppel és nem tudok hosszút írni.

Amúgy mi a szitu? Mit nem kellene, hogy lássanak a szülők?

2011. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha el akarsz valamit otthon titkolni, 18 év alatt, jobb a készpénz.
2011. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!