Miért vesznek fel sokan svájci frankos hitelt? (ill. mért vettek fel sokan)

Figyelt kérdés
Mitől kedvezőbb, mint a forint alapú? Mi az, ami miatt mégis a svájci frankot választják?
2011. aug. 9. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem most kedvező, hanem korábban volt az, akik ma bajban vannak, azok évekkel ezelőtt vették fel, mert akkor egyrészt kedvezőbb kamatokkal, másrészt viszonylag stabil devizával terveztek.
2011. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Kockázatvállalók, nem terveznek előre, bíznak az állambácsi segítségében.

Amennyiben okosok, számoltak a mai helyzettel.

Amennyiben óvodás szinten van az agyuk, akkor most fejvesztve rohangálnak, hogy jajj ki segít rajtuk és a bankot okolják, pedig maguk felelőtlenek...

2011. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
mi azért 3 éve, mert azt hittük biztonságosabb mint a forint
2011. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
14%
Mi meg azért, mert csak a takszöv adott nekünk hitelt, és csak frank alapút. Megszívtuk, ez van, a kormány meg találjon ki valamit gyorsan, mert az ő érdeke is, hogy ne dőljön be az összes ilyen hitel.
2011. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem kedvezőbb a chf mint a forint. csak sokan megakarták olcsón úszni a hitelt, és nem számoltak a kockázattal.
2011. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kormánynak miért is lenne kötelessége segíteni a frank hiteleseken? A kormány nem a saját pénzét költi, hanem az adófizetők pénzét ráadásul, már így is úszik az államkassza az adósságban, és sokkal fontosabb dolgokra sem jut pénz. Miért fizesse 9 millió ember 1 milliónak a házát, holott biztos, hogy közülük sokan laknak lepukkant lakásban/szülőknél?


Ilyen alapon (kicsit kisarkítva) utaljon nekem is a kormány 100 milliárd forintot, elvégre ez az ő érdeke, hiszen én a pénz jó részét elkölteném, így a fogyasztás miatt pörögne a gazdaság, sőt pár gyárat is építenék, így munkahelyeket is teremtenék, járulékokat fizetnék, szóval az ország érdeke, hogy nekem legyen 100 milliárdom. Ja, hogy közben csődbe megy az állam és a tanárok, orvosok, rendőrök, tűzoltók, hivatalnokok, katonák nem kapnának fizetést, a nyugdíjasok nyugdíjat, sokan segélyt? Mit érdekel az engem, fő hogy rajtam segítsenek, mert nekem kell egy saját lakás/ház/villa/kastély (ki-ki vérmérsékletének megfelelően).

2011. aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És hogy a kérdésre is válaszoljak: mert olcsóbbnak tűnt (sőt, sok esetben még mindig olcsóbb!!!), mint a forint alapú.


Egy másik kérdésre egy válaszoló ezt írta be (remélem nem haragszik meg, ha idézem):


"már párszor leírtam, de most újra


2006-ban elmentem a bankba

ugyanaz az összeg forint és chf alapon, ugyanazzal a futamidővel

forint alapon 91000 Ft/hó

chf alapon 44000 kezdő és az eddigi legmagasabb 68000 Ft/hó


költői kérdésem, vajon melyikkel jártunk jobban? ;)"

2011. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:38


Örülök, hogy egy közgazdasági Nobel-díjas is megtisztelte a GYK-t. Mégis honnan kellett volna számolni 273 Ft-os svájci frankárfolymra 2004-2005-ben okostojás? Akkor a frank 146 Forint volt és jó, ha 2-3 havonta 1-2 forintot mozgott, nem ennyit. Te láttad előre a válságot? Jó neked. Annyi lángész van itt, hozok is mindjárt egy poroltót ide a gép mellé, nehogy valamelyiktől kigyulladjon.


MARHA! Nem vett volna fel senki frankot, ha nem ezt ugatják neki a bankok. Gondolod, hogy egy átlagembernek, ha azt mondják, hogy egyik esetben ennyit fizetsz, másik esetben a felét, akkor nem azt választja, ahol a felét kell ugyanannyi időre?

2011. aug. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy én sem értem, hogy az ilyen ember minek ír ide. Nekem nincs hitelem, de az ilyen egy utolsó senkiházi nyomorék. Fel bírnám pofozni, ha előttem mondana ilyet.


Felőlem fizesse ki az állam a hiteleseket. De akkor annak is adjanak pénzt, aki nem vett fel hitelt.

2011. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Jó, akkor inkább finanszírozza továbbra is az állam a cigányok 20 fős családjaid, ahelyett, hogy 1,5 millió embert "megment" az utcára kerüléstől, ergo még kevesebb ember fog eltartani még többet.
2011. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!