Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit követelhet a bank bedőlt...

Mit követelhet a bank bedőlt lakáshitel esetén?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem tudom fizetni a hitel törlesztőrészletét. A bank elárverezi a lakást. Mi van, ha az eladásból befolyt összeg nem fedezi a felvett hitel összegét (mivel svájci frankban van, s azóta már nem 7millió a hitel értéke, hanem több mint 10m)?

Törleszteni kell a nem létező ingatlan után?


2011. júl. 28. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a hitel után kell törleszteni, ha más nem vonják majd a fizetésed 50%-át
2011. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak a szerzodesbol tudhatod meg.Elmeletileg...ismetlem elmeletileg mert nem tudom en sem pontosan habar feltettem hivatalosan ugyanezt a kerdest a banknak most varom a valaszukat mert lakast vennek.Tehat csak a lakas ereeig felelsz erte azt elveheti es pasz ha kevesebb az erteke az az o baja.DE mind minden esetben eloveszik azt a szabalyt hogy de a bank kerem szepen nem veszithet (akkor mire is valal rizokot) es radverhetik a fenmaradt fantom penzt (ami extra nyereseg nekik de ezt nehogy mert nekik firtatni).De ha a szerzodesben konetan az all hogy az ingatlan ereeig felelsz nincs mitol felned mert egy ugyved sz@rra veri az ellened felmerulo kovetelest.
2011. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"feltettem hivatalosan ugyanezt a kerdest a banknak most varom a valaszukat mert lakast vennek.Tehat csak a lakas ereeig felelsz erte azt elveheti es pasz ha kevesebb az erteke az az o baja"


Ezzel kár volt égetned magadat, rajtad fog röhögni minden banki alkalmazott.

Először a hitelt, mint olyat próbáld megérteni.

Hiába látszik úgy, a bank nem ingatlant ad neked. Hanem pénzt. És te mindig azzal a pénzzel, és a kamataival fogsz tartozni.

A lakás, amire cserébe jelzálogot tesznek, az nem a hitel tárgya. Az egy biztosíték. Amiért cserébe a bank egyáltalán hajlandó volt neked PÉNZT kölcsönadni, hogy ha nem lesz készpénzed visszafizetni a kölcsönt, akkor is visszakaphassa legalább a pénzét.

Kérhetett volna más biztosítékot is, például kezest.

De ezek mindig csak biztosítékok lesznek, nem pedig a hitel tárgya.

Kár ezt megideologizálni, ezek több ezer éve így működnek.

Jó is lenne, felveszek hitelt egy 20 milliós házra, aztán ha megunom fizetni a törlesztőket, akkor felgyújtom, és vége a hitelnek...

Francokat, majd tiltják a fizetésedből amíg a végére nem értek, ha meg nem értek a végére, akkor életed végéig.

2011. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy igy van de ekkor az a meghatarozas jon ki hogy:

A bank egy olyasn intezmeny mely ad kolcsont hatalmas kamattal ha bebizonyitod hogy nincs ra szukseged:)))

Igen mert ez igy nem riziko csak nekem ami nem fer.A felgyujtas meg nem all fen mert ezert van a biztosito.Ha valami tortenik az ingatlannal fizet a banknak elintezik egymas kozt es annyi (kene legyen).De mint mondom lehet neked is igazad csak ez igy egy nagy f@szsag mert nem a hitelezo valal rizokot hanem a hitelfelvevo.De forditsuk meg egy kicsit a kepletet.Beteszek a bankba 5 millio eurot es a bank bebukik en elete vegeig marmint azoknak akik vezeti a bankot jogom lenne abajgatni hogy ugyan mar adjatok visza a penzem lehetoleg kamattal???? Ja hogy nekem nincs jogom akkor a banknak sem kelllene legyen.....De miot modtam lehet igazad van ma este kapok valszt a kerdesemre.

2011. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

kedves 14,24-es!

bemásolnád nekem is a bankod válaszát?

köszi!

2011. júl. 28. 15:19
 6/13 anonim ***** válasza:

A lakás értékét levonják a hitel aktuális összegéből, és a maradékkal utána is tartozni fogsz. Jól mondta a 14:52-es, a banktól pénzt kapsz, amin lakást veszel. Tehát pénzzel tartozol, nem lakással. A lakás csak fedezet, hogy ha valaki nem tud vagy nem akar fizetni, akkor el lehet adni a lakást, és a befolyt pénzt beletörleszteni a hitelbe.

A betétes példa is jó, ha beteszel 5 milliót a bankba, akkor a bank tartozik neked, és ő is fizet kamatot. Ha gond van, te is követelheted tovább is.

2011. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hat kosz a bizalmat megprobalom de...en kulfoldon veszek lakast nem Mo-n habar altalanos banki feltelelek szerintem ugyanazok kellene legyenek de nem biztos....

Es nem akarom oltani 76% es 70% baratunkat lehet hogy nagyon is igazuk van de akkor ez az egesz bankugy eleg..hmm ..khm "erdekes" hogy finoman fogalmazzak.Az en esetemben fele hitelre garantal az allam es fele a bank rizikoja ha meg riziko kerem szepen en azt ertem allatta hogy elbukhatja nemuldozhet eleted vegeig.Ma este kiderul es bemasolom leforditva hogy mit irtak/mondtak.

2011. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért ne "üldözhetne" életed végéig? Hiszen tartozol neki.

Melyik ország ez? Nem hinném, hogy akárhol is lenne ilyen szabályozás.

2011. júl. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hat azert nem uldozhetne mert a bank csodot is jelenthet ami azt jelenti ha jol tudom hogy ami vagyona van a banknak az megy (erts penze) a hitelezoknek ha meg nem eleg a tobbi a hitelezo baja de a bankot beken hagyja.Egyebkent Romaniban elek.:)

Ma este kiderul hogyan is allunk mert az ingatlan arak igaz hogy stabilak de johet barmi es a fene megette az egeszet.Azert dontottem igy mert az alberlet (ami nem uj ingatlan) dija valamivel magassabb is mint a torleszto reszletem ha uj hazat veszek:).

2011. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csakhogy a bank az egy jogi személy, veled ellentétben, aki természetes személy vagy. Ő jelenthet csődöt, és akkor felszámolják, mert mást nem tudnak vele csinálni (de amíg működik, addig törvényekben szabályozzák a gazdálkodását, nem gazdálkodhat akárhogy).

Ha téged, mint embert is "felszámolnának" mikor nem tudsz fizetni, annak meg gondolom, még kevésbé örülnél, mint a mostani állapotoknak. Volt ilyen is a történelemben, ez volt mikor a hitelező megölhette az adóst, vagy ilyen volt az adósok börtöne is.

Egyébként csak számodra fog ma este kiderülni, a világ többi részének már vagy 2500 éve kiderült, ezek a zálog-hitel dolgok ugyanis a római jog óta így működnek :) De nem akarom kedvedet szegni, a remény hal meg utoljára...

2011. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!