Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A számlakivonaton található...

A számlakivonaton található "zárolt összeg" felirat. Erről szeretnék kérdezni hogy ez pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
A felhasználható összeg nem ugyanaz,mint a zárolt összeg?Ezekről szeretnék még több információt!
2011. júl. 16. 14:32
 1/5 anonim válasza:
100%

A zárolt összeg az az összeg, amit esetleg nemrég egy olyan automatából vettél fel, ami nem a bankodhoz tartozik, csak a számládról hivatalosan még nem vonta le a bankod. ezért zárolt összegként (nem hozzáférhető összegként) jelöli.

A felhasználható összeg független ettől, tehát a felhasználható összeg a még felvehető összeget jelzi.

Amikor még nem tudtam erről, engem is megzavart.

2011. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
De ha ugyanez a szöveg + összeg a vállalkozói bankszámlád kivonatán szerepel, akkor az azt jelenti, hogy az apeh benyújtotta ellened az incassót (adótartozás beszedése érdekében) és ami pénz a számládra került, az automatikusan megy az apeh-nak.
2011. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A zárolt összeg még nem könyvelt tétel fedezetére hozzáférhetetlenné tett összeg. Ha az összeget könyvelik, akkor a zárolás megszűnik, és beterhelik a számlára. Ha az összeg teljesítése meghiúsul, akkor az összeg újra elérhetővé válik a számlán. [Értelemszerűen egy kpfelvétel már teljesült, tehát annak a zárlati feloldása nem lehetséges, azt a bank mindenképp könyvelni fogja. De vannak esetek, amikor zárolják a számlán az autókölcsönzés kaucióját, de ezt értelemszerűen ha visszavitted az autót fel fogják oldani.]

A vállalkozói számlán is lehet zárolt összeg, az apehtől függetlenül is...

2011. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az apehnál nem zárolt összeg van, mert azt kötelessége azonnal lekapni, ott max sorban álló tétel lehet, ha nincs rá fedezet. Zárolt összeg általában tényleg az amit már előttem állók is mondtak. Korábbi még nem könyvelt vásárlások, kp felvétek (ez utóbbi azért ritkább)
2011. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem az automatából felvett pénz esetén írja ki, mert több nap amíg elszámolja (levonja) a bank, nem azonnal lesz kevesebb pénzed a számládon, ha felveszel automatából.
2011. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!