Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elkerülöm-e a KHR-listát?

Elkerülöm-e a KHR-listát?

Figyelt kérdés
Eredetileg 60 ezer forintos tartozásom az egyik bank felé tavalyról különböző okok miatt nem tudtam törleszteni, és az azóta felkúszott 80 ezer forintra. Mostmár tudnám, de nem egyben. Azt írták, hogy június 30-ig, ha így marad, felkerülök a KHR-listára. Ha 73 500 forint alá csökkentem a tartozásom addig, akkor nem kerülök fel, jól tudom? (Nincs meg a 90 napig, folyamatos fennálló, késedelembe esés időpontjában érvényben lévő legkisebb összegű havi minimálbért meghaladó tartozás).
2011. jún. 21. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól tudod. Ha csökkented nem kerülsz fel.
2011. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Leszögezem az elején, hogy én nem vagyok jártas ebben a témában, de szerintem összegtől függetlenül feltehetnek a listára.

Volt, hogy 2 évig nem használtam a bankkártyámat, jött a felszólítás, hogy mínuszban van éves kártyadíj, számlavezetés stb. Nem foglalkoztam vele, majd a végén már olyan levelet kaptam, hogy amennyiben x napon belül nem rendezem az összeget (5-8e) felkerülők a listára.

Ugyanez történt a barátnőmmel is (20-30e)!

Ha csökkented, lehet nem kerülsz fel, de én arra gondolnék, hogy azért nem, mert fizetési hajlandóságot mutatsz, ami pozitív.

Ne legyen igazam, de én 5e tartozással se dőlnék hátra nyugodtan a székembe.

2011. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!