Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy szakadt bankjegyem...

Ha van egy szakadt bankjegyem (5000Ft-os) azt hol tudom beváltatni? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Párom vett ki a bank automatából 5000Ft-ot, és szakdtan jött ki, a bankjegy alján hiányzik egy darab, kb egy kis ujj körömnyi.

Azt hallottam bankban beváltják, de érték csökkenten, adnak érte pl 3000Ft-ot.

Tippek?


2009. márc. 24. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha a bankjegy fele meg van akkor minden további nélkül becserélik.

2009. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha bankjegy 51 %-a meg van akkor az értéke ugyan annyi. Ha nem fogadják el valahol akkor érdemes bármelyik banknál becseréltetni. De az értéke ugyan annyi.


Ha a bankjegy 50 % alatti akkor nincs értéke, akkor kuka.

2009. márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor nem értem, nekem miért mondták azt(postán) hogy vigyem bankba a pénzt, és ott beváltják, de érték csökkenten.

2009. márc. 24. 11:18
 4/11 A kérdező kommentje:
Elolvastam a linket, és azt írják, hogy kötelesek beváltani( amit tudtam is) csak azt nem írja, és az a nem mindegy, hogy ugyan olyan értékben, tehát 5000Ft-ért, vagy kevesebbért?
2009. márc. 24. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a címlet 50%-ot meghaladó mértékben van meg, akkor címértéken, ha 50%-ot nem meghaladó mértékben, akkor nem forgalomképes.


Ezt mondja ki a törvény. Nincs értékcsökkenés, mert azzal "követhetetlen" lenne a pénzforgalmunk. Amelyik bankjegy legalább a felénél nagyobb mértékben megvan, az forgalomképes, címértéken.

2009. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2009. márc. 24. 11:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
azért mondták az a postán mert ha hibás nekik le kell papirozni, be kell küldeni és ez idö, és munka. Inkább nem fogadja el mint hogy két perccel többet dolgozzon. De az értéke ugyan annyi, és ugyan úgy elfogadható akár hol, forgalom képes.
2009. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Majd megírom mi lett az eredmény.

2009. márc. 24. 14:18
 9/11 A kérdező kommentje:
Zokszó nélkül beváltották a bankban.....
2009. márc. 26. 16:52
 10/11 anonim válasza:
Nem kötelesek a boltban elfogadni a csonka vagy sérült bankjegyeket. A postán és a bankokban adnak másikat a csonka bankjegy helyett, ha megvan legalább 51%-a, vagy tudod bizonyítani, hogy a hiányzó rész megsemmisült. Ha biztonsági festékpatron festette be, akkor érvénytelen, amúgy ha felismerhető, akkor beváltják a foltosat is.
2015. jún. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!