Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP-s lakáshitelünk sajnos...

Az OTP-s lakáshitelünk sajnos be fog dőlni! Van egyéb otp-s tartozás is (faktoring)?

Figyelt kérdés

A házat eladni már nem érdemes!!

Sokszor azon gondolkodunk,hogy inkább albérletbe költözünk és a kulcsot be adom az otp-nek.Távhős a lakás,nagyon megnőtt a törlesztés nem bírjuk tovább!!

Megtehetem-e,hogy ott hagyok csapot-papot,hogy vigyenek mindent,csak legyen vége az egésznek!!???????

Nem akarok több hitelt,soha!!!!!!


2009. márc. 22. 12:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Ki akar hitelt... kell az, mint egy púp a hátunkra.
2009. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Hogy érted, hogy a házat eladni nem érdemes?

Hiszen "csapot papot" hagyni is azt jelentené, hogy a bank elárverezi a házat, és abból fedezi a tartozást. Ha több befolyik, akkor azt átutalja. Ha kevesebb, akkor még mindíg követeli a maradék tartozást.

nem szabad ennyire minden mindegyre adni a fejed.

Be kell menni a bankba, megnézni mennyi a tartozás kamatokkal együtt, halasztást kérni, közben meghirdetni és megpróbálni eladni a házat saját magad, ugy többet kapsz érte mintha a bank árverezi .

2009. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Azt írod: a házat eladni nem érdemes!

Sztem meg minél előbb szabadulj meg tőle, ahogy lehet, mert ha behajtó céghez kerül az ügy, ők a perköltséget is rátok terhelik, és ha el is árverezik a kéglit, csak egy részét tudod fedezni így a tényleges tartozásnak, a különbözetet meg ki kell fizetned, ha törik, ha szakad.

Ne gondold, hogy albérletben olcsóbb élni, egy sima 2 szobás panellakás téli rezsiktg - e gyakran a 70 ezer Ft - ot is túllépi a fűtéssel együtt, és vhol nyáron is fizeted a fűtést, ráadásul Te, mint albérlő, semmiféle támogatásban nem részesülsz, mert nem a Tiéd az ingatlan...

Tudod, nekem az a véleményem, hogy aki 70 ezer Ft - nál többet fizet a törlesztésre / hó ( ugyebár az albi is kb.ennyi ) az azért van, mert kicsit elvetette a sulykot.

Barátnőmék is 3 szobás lakást vettek ( holott még gyerek sincs ), a berendezésre több, mint egy milliót költöttek, most meg szívják a fogukat, mikor jön a több százezeres törlesztésről a csekk / hó..Én nem csodálkozom.

2009. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
én csak annyit tudok tanácsolni, hogy soha sem késő megoldást találni, csak ne dugd homokba a fejed, hogy minden mindegy!!!!!
2009. márc. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok esetleg egy időre szülőkhöz költözni, a lakást meg kiadni?
2009. márc. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

54nm-es panel!!!!!!!!!! 2 szoba!! NEM LUXUSVILLA!!!

Elvesztettem az állásom.A férjem fizuja csökkent.,5,8M hitelt vettünk fel(svájci frank)most a bank a változások miatt7,3M kér a házunk kb.8M-ér,de itt Szabolcsban,távhős lakást nem lehet csak úgy eladni!!!! Hírdetem régóta nem megy!! Elegünk lett a bank az LTP miatt visszautasította a haladék iránti kérvényt 8napon belül fel mondják a hitelt!!(otp)

Be mentünk személyesen is,sajnálják!!!!!!!!

Mivel a házunk értéke még fedezi a hitelt így úgy gondoltuk inkább ennyi..........!Ha lenne megoldás sem tudnák vállalni ekkora törlesztést.E

2009. márc. 22. 16:56
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem a párom szülei nem élnek,az enyémek pedig nagyon messze laknak!!A férjem állása miatt pedig nem mindegy,hogy hol lakunk.
2009. márc. 22. 16:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

15:35 - ös vagyok:

Szerintem, akkor nem tehettek túl sokat, csak vártok, de elég hosszú időbe fog telni, mire az egész ügy lezárul, amíg egyáltalán eredmény lesz, mert a behajtó cégek szeretnek ülni a témán, ami nekik pluszt pénzt jelent, így nagyobb a hasznuk..

Ha tehetitek, szerintem költözzetek el abból a megyéből és válasszatok vmi jobb fejlettségi szinten lévőt - ha már egyszer albérlet, akkor mindegy, hogy eljöttök onnan, nem?

A rokonomék évekkel ezelőtt költöztek fel Pestre.

Viszonylag rövid időn belül találtak munkát, és albérletből hamarosan saját lakásra váltottak - igaz, részletre.

Az Alföldről meg, akit hallottam eddig, mindenki menekült.

2009. márc. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Menjetek vissza a bankba mert ez felháborító!!


Épp az ilyen esetekben lehet kérvényezni a bankszövetség és a kormány által kötött megállapodást,amikor valaki az álláselvesztés miatt kerül fizetésképtelen helyzetbe.


Egyébként ha ti sem tudjáto egyszerűen eladni a lakást,mert nincs rá kereslet,ne legyél tévedésben, a bank nem a felértékelt áron számítja be, hanem amennyiért elárverezik. Lehet hogy 4 millióért kel el, akkor még a különbözetet is követeli majd!

Mindenképpen menjetek vissza, vagy keressetek másik bankot, át lehet a hitelt vinni, akár 10 ezer forintokkal is kedvezőbb részletefizetésre.

Nagyon higgadtan és felelősen kell intézkednetek, ne beletörődően a helyzetbe!! Más nem áll ki értetetek!

2009. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Ha 8 napon belül felmondja, akkor gyorsan kell cselekednetek, mert ha végrehajtónál lesz az ügy, nem vihetitek már sehova se a pénzeteket!

Ráadásul nem is engedélyezik ilyen nagy összegnél a kilépést!

Gondolkodj már, melyik bank fog szóba állni veletek?!

Egyik sem!

Mossák kezeiket a problémás ügyfelekkel kapcs.

Szép képzelgés, hogy átmnentek máshova, meg még kedvezményt is kaptok!

Felejtsd el!

2009. márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!