Ő tudni fog róla hogy?

Figyelt kérdés

Ma váltottam ki az junior kártyám, de mivel még csak 17 éves vagyok, ezért kellett az egyik szülő is, aki aláírja velem együtt a papírt.

Most a számlámon nincs pénz. Ha pénzt raknék fel a számlámra (pl. 30.000 forintot, tehát nagyobb összeget) azt látná édesapám/tudna róla édesapám/kapna róla akármilyen értesítést, hogy a "számlára X időpontban 30000 forint lett téve"?

17/lány


2011. jún. 14. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kért SMS értesítést, akkor megkapja. Amúgy meg a számlakivonat úgy jön, hogy a címzett: "17/lány és édesapja", szóval minden további nélkül joga van belenézni, esetleg ki is bonthatja, ha pl ő nézi meg a postaládát.

Ha az egyenlegre kíváncsi, azt megmondják neki a bankban, de csak úgy nem kap értesítőt, kivéve a fenti eseteket.

2011. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetro ***** válasza:
szerintem a bank nem mondhatja meg neki az az egyenlegedet. szerintem személyiségi jogokat sértenének vele.
2011. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, mert a számla is kettejük nevén van.

-2. voltam-

2011. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tetro ***** válasza:
szerintem meg nincs kettejük nevén a számla. a szülő hozzájárulása kell, de a számlát nem írják az ő nevére is. legalább nekem évekig volt junior kártyám, a hugomnak is, és nem szerepelt rajta egyik szülőnk sem.
2011. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem igen, de akkor ezek szerint már nincs így...
2011. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bezdmeg harmadjára van ez a kérdés...
2011. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem fog tudni róla. te kapsz havi szinten bankszámla kivonatot, a te nevedre fog menni. maximum abba tud belenézni, a szülődnek csak a hozzájárulása kellett a számlaszámhoz. amúgy évekig volt nekem is junior kártyám, szóval tapasztalat.
2011. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!