Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Betörlesztenél most 2milliót...

Betörlesztenél most 2milliót vagy várnál?

Figyelt kérdés
6.8m-t vettünk fel, most 9.1m-nál tartunk. Fundamentában idáig 2m-t raktunk össze. Te betörlesztenéd most, vagy várnál, hátha lentebb megy a sfrank ára? Tudom, hogy akkor ott tartanánk, amennyit felvettünk annó, de félek, hogy csak feljebb megy az árfolyam nem lentebb.
2011. jún. 13. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem a felvett tőke (hitel) törlesztésénél írják jóvá, hanem a futamidő hosszára kiszámított kamat összegéből, tehát a felvett hitel továbbra is kamatozik. Legjobb esetben is azt mondják, hogy ne változzon ezáltal a havi törlesztőd, hanem újraszámolják és a futamidőt annyival rövidebb időre határozzák meg. Csakhogy ennek újraszámolását már szinte lehetetlen le-ellenőrizni is.


Tekintettel arra, hogy jelenleg ezen a téren szinte naponta változ a helyzet a kormány döntései alapján, én a helyedben most valami olyan helyre tenném, ahonnan biztosan vissza is kapom, és egy kicsit kivárnék a döntéssel.


Másrészt éppen a naponta változó helyzet (és árfolyam) miatt biztosat mondani senki nem tud, szerintem erre a kérdésre tuti választ nem fogsz kapni, vagy legalábbis nem itt.

2011. jún. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, ne viccelj már.

A törlesztés tőketörlesztés, nem kamattörlesztés (szép is lenne, ha előtörlesztésnél a kamatot törlesztenéd :).


A svájci frank mozgást nem lehet kiszámolni.

2011. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Valójában nem tuti válaszra várok, azaz megoldásra, hanem inkább úgymond "közvéleménykutatásként" tettem fel a kérdést. Tanácstalanok vagyunk, pláne nem is egy vélemény felé húzunk a férjemmel. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy más hogyan döntene.


Bár én úgy tudom, hogy lehet azt is választani, hogy csökkenjen a futamidő, és azt is, hogy a törlesztés csökkenjen. Legalábbis legutóbb még ez volt mikor kérdeztük a bankban.

2011. jún. 13. 20:29
 4/8 anonim ***** válasza:
A választ nem tudom, csak annyit, az indexen azt írták, még arra is van esély, hogy a svájci frank utoléri az eurot, vagyis 260 Ft körül lehet.
2011. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én inkább várnék, mivel a 2 millió úgysem segít sokat.

Ha vissza tudnám fizetni az egészet, akkor viszont szerintem meglépném.

2011. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Én betörleszteném és amennyivel kevesebbet kell fizetni, azt visszaforgatnám LTP-be, ez kb. havi újabb 15eFt, és 4 év múlva újra be tudsz törleszteni kb. 2M-t majd megint 4 év múlva újra 2-t és igy tovább, 12 év múlva pedig kész a hitel.
2011. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, ahogy a 21.05-ös válaszoló. Épp erre próbálom rávenni a férjem. Viszont ő pedig úgy gondolja, ahogy az előtte író. Azt mondja, hogy ez úgysem segítene sokat. Nem tudom meggyőzni, hogy a "nyert" törlesztővel többet tudnánk megtakarítani, és az már nem a banknak menne, hanem nekünk, később pedig már az is a tőkébe törlesztődne.

Ezért tettem fel a kérdést. Kíváncsi voltam/vagyok, hogy mások szerint melyik a logikusabb megoldás.

2011. jún. 13. 21:14
 8/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Annyit kellene megérteni, hogy annyi kamatot sehol sem kap érte, mintha betörleszti. Most hiába fekteti be/köti le bhol, x %-on, a hitel kamata és költségei kb. a 1,5 szerese. Így nálatok ez a legjobb befektetés.
2011. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!