Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki tévesen az én azonosító...

Valaki tévesen az én azonosítómmal próbál belépni a CIB online bankba, a saját azonosítójának a karaktereit elüti, másodszor kell feloldást kérvényeznem egy hónapon belül, mással is történt már ilyen? Nem lehet tenni valamit, hogy ez ne ismétlődjön?

Figyelt kérdés
2009. márc. 21. 15:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ki lehet az illető, a családból csak nekem van CIB folyószámlám, és más nem fér hozzá az adataimhoz, nem is tudják, mik az adataim, ezért ők nem lehetnek, házon kívül nem viszem ezeket, senki nem nyúl hozzá, a bankon kívül csak én tudom.
2009. márc. 21. 15:22
 2/9 anonim válasza:

Pont múlthéten hétvégén volt erről a nationalon volt egy jó műsor, hogy identitás másolás. Vannak olyan emberk, akik azt keresik, hogy kit tudnának lemásolni, és a nevükben mindenféle dolgot csinálni: pl: hiteleket vesznek fel, bankszámlát nyitnak stb.., és ez azt fogja terhleni, akinek az adatait lemásolta.

Lehet, valaki hozzá fért a gépeden valamilyen személyes adathoz, és most próblája kitalálni, hogy mi a jelszó és ha belépett, akkor ott már azt csinál amit akar.

Ami sztem a legjobb lenne: törölni a folyó számládat, és egy újat nyitni, de már más azonosítóval és jelszóval.

2009. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Senki nem fér hozzá a gépemhez rajtam kívül, máshonnan meg nem lépek be.
2009. márc. 21. 17:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul még csak mostanában nyitottam folyószámlát a CIB-nél, tehát még azt se lehet mondani, hogy jó pénzek vannak rajta, mert nincsenek.
2009. márc. 21. 17:14
 5/9 anonim válasza:
A géped hozzá féréséhez bőven elég eggyetlen vírus vagy kém program, és akkor aki írta a programot annak küld információkat a gépedről. Ráadásul még sokszorosítja magát, és amik a gépeden található e-mail címekre küld további vírusokat. Egyetlen rossz kattintás elég, és akkor már más irányítja a gépedet, amikor nem figyelsz.
2009. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most a napokban lett újratelepítve a gép, és azelőtt nem is léptem be még az online felületre, Firefox-ot használok és ráadásul informatikusként tudom, hogyan védjem be jól a gépemet, tehát ez a lehetőség is kizárva.
2009. márc. 21. 22:45
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt írta a CIB:

"Az azonosítók egyediek, így minden ügyfelünk más azonsítóval rendelkezik. Azonban arra lehet esély, hogy ha valaki rosszul adja meg a saját azonosítóját, az pont az Önével egyezik meg."


Amikor a folyószámlámat csináltuk, akkor az ügyintéző hölgy is elrontotta párszor (egész napos munka után már fáradt volt), mire rájött, hogy véletlenül elütött 1 karaktert, és azért nem sikerült először módosítani a jelszót, amit kötelező. Ha véletlenül az elütött karakterrel már létezett akkor azonosító, akkor azt is zárolta a rendszer, míg a tulajdonosa nem szólt. 3 hibás próbálkozás után a rendszer tiltja a belépést... Nem túl jó ez a módszer, amúgy ezt leszámítva meg vagyok elégedve, csak ez a része eléggé rossz, majd kikérdezem a bankot, hogy mit lehet tenni, mert nem akarom állandóan ezt intézni.

2009. márc. 21. 23:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérjél tokenes azonosítást a CIB internetbankhoz. Akkor nem kell sem a felhasználói neveddel, sem pedig a jelszavaddal bíbelődni.

Mivel ebben az esetben a felhasználói neved a bankszámlaszámod közepe, így az elütés esélye nulla (ugyanis a szám utolsó számjegye egy ellenőrző szám, amely az első hét számból kerül ki, így egy számban eltérő bankszámlaszám nincs. Legalább két szám különbség van, azonban ebből az egyik szám nem egy "véletlen" szám, hanem egy direkt, algoritmussal készített.)


A token pedig egy egy percre érvényes jelszót biztosít a belépéshez, illetve a tranzakciók végrehajtásához. Így mégcsak jelszót sem kell megjegyezned, bárhol beléphetsz szerte a világon, mert ha le is másolják a jelszavad, azt használni nem fogják már tudni, mert érvénytelen lesz.

A tokent PIN kód védi, és nem kapcsolódik semmilyen hálózathoz, időbélyegző segítségével állítja elő a kódot.

2009. márc. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
01:52 - Na, ezt meg akartam kérdezni a CIB-nél is, amikor bemegyek majd, hogy a token biztonságosabb lenne-e de akkor te már leírtad, ez lesz. Köszi.
2009. márc. 22. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!