Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet banki utalással forintot...

Lehet banki utalással forintot utalni külföldre? Mennyi idő alatt érkezik meg? Kb. mennyi kezelési költséget számít fel a bank?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 19:21
 1/8 anonim válasza:
Sokat... a legolcsóbb megoldás ha Paypal-al küldesz pénzt (a fogadó félnek is kell legyen Paypal-ja). Az olyan egy hét mire odaér...
2011. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Forintban csak akkor kapja meg ha külföldön fornit számlája van.

Te elindithatsz utalást forintba de ahova küldöd olyan pénznembe jelenik meg amilyen az ottani számla. a bank az aznapi szorzójával szorozza át a pénzt. 3-4 nap maximum, de lehet akár 2 nap is. kezelési költség nem tudom mennyi.


amivel még tudsz pénzt küldeni az a western union. ilyen iroda minden nagyobb városban van otthon és kisebb városokban is van külföldön. ez pár óra alatt ott a pénz, van valamennyi kezelési költsége.

nézd meg a western union oldalán mennyi az.


ami fontos hogy nagyon pontosan kell megadni a felvevö adatait mert ha egy ici pici elírás van nem adják oda a pénzt.

2011. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Külföldi oldal adta meg forintban. Nem is értem. A szöveg is magyar volt, ahol az adatokat kellett megadni. Én az euros összegre klikkeltem, és forintban adta meg.
2011. jún. 6. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Romániába 3000.- forintra plusz 5000.- forint lett volna az utalás díja és 3 nap az átfutási idő...
2011. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
20:24 asztak.rva! Ez nem semmi! Én Németországba utalnék 7000 Ft-ot, de ezek után... Persze a bank összes nyomorult fiókjának csak a fax száma van a neten...
2011. jún. 7. 01:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Még egyszer.


Te milyen számláról akarsz utalni? Fornit vagy euró?

A német számla gondolom euró. vagy esetleg magyar számláját használja kint?


ahogy leírtam. amilyen számláról utalsz (pl fornit) olyan pénznemben indul el az utalás, és amire utalsz olyanban jelenik ott meg (pl euro), amit a fogadó bank a maga aznapi váltójával fogja átváltani.

2011. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-07 07:46

Bocs, csak most néztem. Forint számláról utaltam, és én is meglepődtem, mikor a website kiadta a forintos utalás lehetőségét. A bank mindenfélét hadovált, hogy euroban utalják (már van plusz költség, az árfolyam különbözet), és hogy a címzett banknál az árfolyam miatt lehet, hogy kevesebb összeg jelenik meg az átváltás miatt, mint amennyit utalnom kellett volna - ergo nem fogom megkapni a rendelésem???

2011. jún. 10. 11:31
 8/8 anonim válasza:
Nem tudtok PayPal-t használni fizetéshez? A gatyátok is rámegy a bankok kapzsiságára... kisebb összegeket Paypal-al a leggazdaságosabb küldeni. Még a Western Unionnál is jobb!
2011. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!