Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Grawe életbiztosító. Valóban...

Grawe életbiztosító. Valóban ilyen jó? Mi lehet a hátulütője?

Figyelt kérdés

Ma hallottunk erről a biztosítóról,nagyon jókat,sőt túlságosan is jókat.

Megemlítek pár pozitívumot.

Az első 2évben 200-200ezer forintot kell befizetni(De minimum 50Ezret).Innentől már él a biztosítás,az első naptól fogva.Ha én vagyok a kedvezményezett és édesanyám befizet holnap 200ezret,majd meghal,akkor én kivehetek 6.500000 ft-ot vagy hagyhatom,hogy fusson tovább a biztosítás és a bank fizeti tovább,majd a biztosítási idő lejártával kifizeti a teljes összeget úgy,hogy én nem fizettem bele semmit.

Ha megkötjük holnap a biztosítást és holnapután eltöri anyám az ujját,akkor az 3%-os biztosítást jelent,ami 100ezer forint körül mozog(attól függően mennyi befizetéssel indítottuk a biztosítást.)

Ezt nagyon leegyszerűsítettem ,de azt hiszem a lényeg érthető.Nincs kamat és kezelési költség sem.

Mit gondoltok erről?Mi nem vagyunk jártasak ilyen ügyekben,de mégis,túl szép,hogy igaz legyen.

Hallott már valaki erről a biztosítóról?(Neten persze utánanéztem,de személyes vélemény is érdekelne)


2011. jún. 2. 15:14
 1/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
49%
És ha nem történik semmi, akkor visszakapsz valamennyit? Mert ez így mind lehetséges, ha a biztositás kockázati. Ha viszont ez a helyzet, akkor viszont kifejezetten drága. + a biztositás fantázianevét is elmondhatnád, hogy meg tudjam nézni én is a biztositási feltételek.hu-n
2011. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A futamidő lejártával kifizetik az általad befizetett összeget elvileg.Tehát ha évi 200ezer akkor 20millió 10 év után.Épp ezért nagyon gyanús....

[link]

2011. jún. 2. 16:30
 3/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
62%

1 biztos a 6M500e Ft igaz, de biztos, hogy nem életbiztosításra, hanem Baleseti életbiztosításra. Ez nem nagy cucc, egy átlagos 1M Ft-os Baleseti élet kiegészítő 120Ft/hó, tehát ez a 6M500e kb. havi 800 és 1000 Ft között lehet. Minden olyan biztositás, ami már a holnapi nap fizet, az baleseti, mivel egészségre 6 hónap kivárás van. A baleseti kiegészítők pedig nagyon olcsók. Egy példa:

Baleseti halál 10 000 000 Ft

Baleseti Rokkantság 20 000 000 Ft

Balesetből adódó Kóma 20 000 000 Ft

Baleset miatt Kórházban töltött napok után 10 000Ft

Baleset miatti műtét 1 000 000 Ft

Baleseti Csonttörés 200 000 Ft

Baleseti égés 1 000 000 Ft

Ez mind kerül nekem havi 2200 Ft-ba!

Egyébként én még mindig nem találom hol láttad ezeket?

Jah és éves 200 000 Ft 10 év alatt csak 2M és nem 20M.

2011. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen 2 millió,de az a hölgy aki információt adott erről azt mondta,hogy 10 év után ha minden évbe fizetünk akkor a végösszeg 20millió amit kivehetünk.Nem is értem,hogy hogy jön ez ki,de itt a papír előttem amire felvázolta.

Tegyük fel meghal édesanyám,én kivehetek azonnal 2,8ezret,de ha nem veszem ki a pénzt akkor a biztosító tovább fizeti a biztosítás lejártáig és így 10 év után 20millió(természetes halál esetén)....tényleg nem értem miért.Ennyit tudok róla én is,hogy ez a neve a biztosítónak,meg azt amit a nő felvázolt anyámnak.Egy ismerősünk mondta,hogy ez most kihagyhatatlan ajánlat és halgassuk meg a "barátnőjét",hogy mit mond erről.

Köszönöm a segítségedet!Tudom,nem magyaráztam megfelelően,de nem vagyok otthon ilyen ügyekben sajnos.:)

Majd még bővebben megérdeklődöm azért.

2011. jún. 2. 18:43
 5/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
64%

Csak annyit még erről, hogy ez a kihagyhatatlan ajánlat szöveg rosszul hangzik. Nem rajzolni kéne, hanem a biztosítási feltételekben mutassák meg, hol van leírva. Ha ez így nincs benne, akkor nem is igaz. Imádom az ilyen ügynököket, akik, azt mondják fizess be 200e-t, mert most egy kihagyhatatlan ajánlat útján a végén 20 M-d lesz.

Ehhez csak egy történetet tudok mesélni. Én lenn voltam egy ilyen termékbemutatón valahol Mucsaröcsögén, ahol felvázolták, hogy most 200e Ft helyett csak a kiválasztottaknak 70e Ft-ba kerül egy légkeveréses sütő. Tetszett amit tud, de mondom, azért körbenézek máshol is. 2 hónap múlva megláttam újsághirdetésben, a Metro-ban 12e Ft-ért. De akkor ott és csak nekem kihagyhatatlan volt az ajánlat, na persze!

2011. jún. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,úgy döntöttünk mis is,hogy ezt a kihagyhatatlan ajánlatot mégis kihagyjuk:) Köszönöm a segítséged!
2011. jún. 3. 18:26
 7/9 tifusz92 válasza:
Az a 2M Ft a biztosított összeg, erre jön rá a futamidőre a nyereség és az értékkövetés, és így jön ki a végösszeg. A biztosított öszeget kapja a kliens, ha történik vele valami a futamidő alatt. És itt is megvan hogy hányszorosát, az esettől függően.
2012. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 deyndriababa19 válasza:
70%
Szia, nekem a mult héten jöttek ki ettől a cégtől, ugyanazt magyarázták el nekem is csak annyi különbséggel h 30 év alatt vmi 20 millió 548 ezer ft... tényleg minden szép és jónak hangzott, de nekem azt mondták h most azonnal fizessék nekik 120 ezret +32 ezret vmire... tehát kapásbol 152 ezer..... szerintem hatalmas hülyeség!!! Itt a környéken érdeklődtem és nagyon rossz véleménnyel voltak erről a biztositóról!!
2013. máj. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Van lejárt GRAWE kötvény a családban és igazat mondanak. Sok pénzt kaptam. :)
2014. okt. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!