Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyukám és a nővérem azt...

Anyukám és a nővérem azt szeretné, hogy én is beszálljak a hitel törlesztésébe, de én tanulni szeretnék, és ahhoz, hogy fizessem a törlesztőt, abba kellene hagynom az egyetemet. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Apum több mint 10millió Ft-os adósságot hagyott ránk halálakor. 3 éve halt meg, és akkor én még csak 16 éves voltam. A családi házunkon és az autónkon is hitel volt. A házat eladtuk, és a megmaradt összegből vettünk egy lakást úgy, hogy nővérem a gyámhivatal beleegyezésével lakáshitelt vett fel a nevemre. Az autón lévő hitelt (5,6M Ft) már nem tudják fizetni, ezért ha el is adnánk (mostani értéke 1,9M Ft) akkor is maradna tartozás, ami miatt BAR listára kerülnék én is 10évre. Én azonban teljesen tiszta lappal szeretném kezdeni, mert ha rajtam múlott volna, akkor lemondtam volna az örökségről az adóssággal együtt... Én csak el szeretném végezni az egyetemet, és egy normális életet élni. Mit tudok tenni, hogy ne kerüljek BAR-listára?
2011. máj. 22. 17:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyi még hozzátartozik, hogy kollégiumban lakok, nővéremékhez nagyon ritkán járok, anyukám Németországban dolgozik, jogosítványom nincs, szóval nem használom az autót, és 19/L.
2011. máj. 22. 17:46
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb. semmit. A hitel a te neveden van, innentől ha a nővéred nem fizeti, te leszel baros.

Mennyit kéne fizetni? nem lehet egyetem melletti munkával fedezni? Az azért elég durva, hogy a jövődet akarják elszúrni egy vacak hitel miatt..

2011. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
havi 100.000-et kellene fizetnem, ami lehetetlen egyetem mellett...
2011. máj. 22. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a te nevedre vették fel a lakáshitelt, akkor a lakás is a te tulajdonodban van, igaz? Add el, meg az autót is, és fizesd ki belőlük a tartozásokat.
2011. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de ha eladjuk az autót, akkor sem fedezi a hitelt, mint írtam, szóval akkor is BAR listára kerülök :( a lakás pedig az én és tesóm nevén van, de tesómék ott élnek.
2011. máj. 23. 14:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Fú.. ezt nem is nagyon értem. A te nevedre vettek fel hitelt. Nem laksz ott, a nővéred él a lakásba, és veled akarják fizettetni. Szerintem nagyon csúnyán paliravesznek!! Mindent el kell adni! Fizesd ki az adósságot. A nővéred meg oldja meg a saját problémáit. Béreljen magának lakást. Ne csinálj már magadból teljesen hülyét!! Ezektől a dolgoktól mielőbb meg kell szabadulnod, különben sosem lesz normális életed, csak egy csomó adósságod életed végéig.
2011. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem mellékesen: a gyámhivatal is elmehet a melegre! Felvetet kölcsönt keresőképtelen személlyel és a kölcsön felvevőjének nincs tulajdonjoga, a vélhetően, fedezetként szolgáló építményben. Egyáltalán hogyan gondolták akkor a visszafizetést?


"adósságot hagyott ránk halálakor" Ebből számomra az következik viszont, hogy te is tulajdonos vagy a lakásban 1/4 részben. Elvileg megteheted azt, hogy a tulajdonjogod eladod a nővérednek, illetve anyudnak. A lakás értékének 1/4 része. Kérdés: a telekkönyvi kivonaton mi szerepel?

Szerintem eladnák az autót, abból kifizetnek téged, ha elég rá, és marad a "sima" lakás hitel tartozás. Ha devizás akkor tegye át forintosba, illetve növelje meg a hitel futamidejét. Ehez a bank kell. Szertintem belemennek a bank részéről.


Azon még el lehet filózni, hogy te mint nagykorúvávált személy visszamenőlegesen lemondhatsz e az "örökségről". Jó lenne ha valaki e kérdésben itt hozzátudna szólni. Mert így ebben az esetben nagyon ráfáztál.

2011. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ezt a gyámhivatalos részét kicsit zavarosnak tartom.


Ha lakáshitelt vettek fel a nevedre a gyámhivatal engedélyével, akkor mi közöd van az autóhitelhez? Vagy ahhoz is engedélyt adott a gyámhivatal? Ha nem, akkor miért kerülnél BAR listára ha bedől az autóhitel?

2011. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az autóhitel úgy jön ide, hogy mivel az autón már hitel volt, mikor megörököltük, így annak a fele is az enyém.
2011. jún. 4. 02:33
 10/10 anonim ***** válasza:

A negyedik vagyok:

A kocsit vissza lehet adni a banknak és le van tudva a kocsi tartozás. Valamit fizetni kell, de még mindig jobb mint több éven át fizetni az adósságot.


Átolvastam újra amit írtál történetet:

A lakás eladásából a rád eső rész hová lett? A lakás értékének 1/4-e a tied kell, hogy legyen.

Szerintem a gyámügy két engedélyt adott ki.

- Az egyik az örökség rád eső részének értékesítése ( lakás ).

- A másik a pénzedből, ami maradt az eladásból, lakást vásárolni.

A vásárlás után te mint rész tulajdonos vagy a lakásban. A befektetett összeg arányában. Szerintem a te nevedre nem vehettek fel kölcsönt csak(!) a pénzedett használták fel a vásárláshoz.

Meg kellene nézni a szerződést akár úgy, hogy bemégy a kölcsön folyósító bankhoz és megkérdezed milyen összegű kölcsön van a neveden. Valószínű, hogy nincs.

Átgondolva: nincs jövedelmed, nincs állásod, fiatalkorú vagy (voltál) és kapsz hitelt? Akkor rohannának az állás és jövedelem nélküliek hitelér.

2011. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!