Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért biztonságos a váltó?

Miért biztonságos a váltó?

Figyelt kérdés
Persze mindenféle jogszabály vonatkozik rá, de ha csak az adósnak csak a neve van rajta, hogyan azonosítható? Meg nem kell hozzá közjegyző sem, akkor pl engem mint adóst bárki megjelölhet és aláhamisíthatja, mert nincs jelen hivatalos személy a megírásánál, formailag meg elfogadható.
2011. máj. 19. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Használ még valaki váltót egyáltalán?
2011. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Senki nem használ már váltót. Pár száz éve még működött, mint a Goriot apóban, ma már nem. Gondolom középiskolás vagy és erről tanulsz, kamatot számoltok meg könyvelitek... aztán majd kijutsz a munkahelyre és rádöbbensz, hogy nem létezik. Ahogyan kötvényt se nagyon vásárolnak a cégek, vagy olyan sincs hogy a mérleg egyik oldalán egy hosszú lejáratú hitel van, a másikon meg valami nagybefektetés, és sokszor alaptőke is csak papíron létezik, a bankok meg nagyot néznek hitelbírálatkor. A tankönyvek köszönő viszonyban sincsenek a valósággal. Szocializmusban nevelkedett és tanult tanáraink persze mi mást is oktathatnának, mint amit anno ők is megtanultak. Vagy nem kell mindjárt az átkosra gondolni, 20 év alatt is fényéveket fejlődött a gazdaság, a nulláról.
2011. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaaj, nagyon köszönöm nektek!

Amúgy tényleg pont nemrég olvastam a Goriot apót :) De enm ezért kérdeztem, hanem olvasok egy... hát nem is tudom, tőzsdés "tankönyvet" és abban nagyon hosszan részletezik, hogy mi, hogy, de valahogy elképzelhetetlennek tartotta, hogy ilyen tényleg van. Amúgy ez egy 1999-es könyv, de ezek szerint azóta nem változott semmi.

Köszi még egyszer!

2011. máj. 20. 21:10
 4/5 Ildegonda válasza:

Kedves kérdező!

Már miért ne lenne váltó?

forgatni is lehet.

Csak ritka, mint a fehér holló,mert macerás, alaki,formai követelmények, stb.

Amikor be akarod váltani, vagy leszámítoltatni, kiderül nincs rá fedezet.:((

Hát ezért óvakodnak tőle.

2011. máj. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha naprakész infókat akarsz, akkor arra csak egy jó magyar könyv van: BefektetésTitkok
2011. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!