Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy lakáshitelem, mely...

Van egy lakáshitelem, mely előreláthatőleg októbertől be fog dőlni. Hogyan mentsem meg legalább a szülői házat mert azon van a jelzálog és az én lakásomon, ha az én házam elvész?

Figyelt kérdés
Mindkét ingatlanon jelzálog van, a szüleim az adóstársak és a szülők "bedobták a nagykalapba a házukat" jelzálogként. Segítségül az OTP banknál vagyok. 130000 a nettő keresetem, a lakáshiteltörlesztő 80000 Ft + a rezsi téli viszonylatban 35000 Ft kb. Meg lehet menteni legalább a szülői házat?
2011. máj. 18. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha bedől a hitel, akkor sajnos nem hiszem. mivel leestek az ingatlanárak és áron alul lehet csak eladni, árverezni a házakat, a hitel viszont valószinüleg több lett, igy a bank minkét ingatlanra ráteszi a kezét. hacsak nem probálod eladni magad addig a lakásod, hátha sikerülne visszafizetni belőle a hitelt. bár ennek nagyon kicsi esélye van.
2011. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szabad hagyni, hogy bedőljön a hitel! Biztos, egyébként? Miért dőlne be, megemelkedett a törlesztő?

Meg kell akadályozni valahogyan. Kérjél nagyobb futamidőt, hogy a törleszőrészlet csökkenjen vagy valami más menj be és szólj a banknál biztosan tudnak valamit ajánlani bár nem ismerem a hitel feltételeit, kondíciókat. Ha bedől a hitel, viszik mindkét házat. Nem szabad megvárni!

2011. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az előző válaszon kívül (ami célravezető lehet) még annyit tudsz, hogy minél nagyobb részt átrakatsz a szülői házról a te házadra a jelzáloghitelből. Értékbecslés, közjegyző sajnos vele jár. Hátha járható. Minél kevesebb teher van a szülői házon, annál kevésbé veszélyes. Még egy megoldás: ha esetleg haza tudnál költözni, kiadhatnád albérletbe a házadat. Így a rezsit és a hitel egy részét albérlő fizeti, és csak a fennmaradó részt kell állnod. Én is így jártam, de azóta sokkal könnyebb :(
2011. máj. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!