Lehet-e olyan eset, hogy egy adós tartozása valamelyik bank fele 3 millió forint, ezért a bank 3 millió forintért árverezi az ingatlant, amikor annak értéke a többszöröse?
Kivehet a bank akár több millió forintot valaki zsebéből azért, mert nekik 3 millió forint a tartozás, de a ház 7 milliót ér? Mi lehet ebben a helyzetben a probléma?Mi szeretnénk venni ilyen házat, az ingatlanos ezt állítja, de én képtelen vagyok elhinni? Lehet hogy nem szólt a hitelátvállalásról vagy valami más dolgot titkol elöttünk?
Köszönöm!
1. Tisztázni kell, hogy árverés vagy opciós vételi jog van-e, mert ha van, akkor a saját értékbecslője felértékeli és annyiért megvette, aztán azt csinál vele amit akar.
A furfang a saját értékbecslőben van, a szerződésben benne van, hogy a bank értékbecslője csinálhatja csak és azt te köteles vagy elfogadni. Innentől ha 2.- Ft-ra becsülte, akkor annyiért vette meg, amit te már előre aláírtál. Magyarán ingatlan oda és még tartozol is és teljesen törvényesen ment minden, a tisztesség és a jog más lapra tartozik.
Nekem volt ilyenem egy VW T4-gyel árfolyamelszállás előtt. Az autó piaci értéke 1-1,2 között mozgott, tiptop szervizelt állapot. A bank értékbecslője megállapított 612ezer Ft-ot és annyiért el is ment. Kb egy évvel utána összefutottam egy jó ismerőssel aki annál a banknál vezető beosztásban dolgozik, rákérdeztem, hogy ez hogy is van, mert mintha az értékbecslés az eladás után lett volna, annyira fillérre összevág minden. A válasz: igen, az mindig utána készül, mert eurotax alá nem lehet lemenni és a valós és a papíron leírt állapot az 2 dolog, nem neked fognak kedvezni, hanem a jattoló autónepper vevőnek...
Ezt egy ingatlannal is meg lehet csinálni. Elgondolkodtató nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!