Mi az a faktorálás?

Figyelt kérdés
Aki tud segítsen!!!
2011. máj. 9. 16:04
 1/8 anonim válasza:

A faktorialis jele: ! felkiajtojel

A faktyorialis ugy van hogy amelyik szam utan van a faktorialis akkor azt a szamot ugy szamoljuk hogy 1-tol addig amelyik szam van a faktorialisnal addig osszeszorozzuk. Kicsit nehez a kifejezesem de adok peldat es remelem megerted!

pl

3!=1*2*3 =6

2!=1*2 =2

4!=1*2*3*4 =24

6!=1*2*3*4*5*6 =720

2011. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem matekról van szó. A faktorálás (nem a faktoriális számítás) követelés eladását jelenti egy harmadik fél számára.

[link]

2011. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

a wikin én is néztem valamiért a linket nem nyitotta meg mindegy...

de elég gázos még mindig ezt pl nem értem " A hitelező a követelést eladja a faktorálónak, innentől kezdve minden jogát elveszíti az adóssal szemben"


ha pl a bankot nézzük nem értem mi benne a lényeg ha a követelést elvesziti...


Először arra gondoltam hogy valami hitel féle vagy lízing féleség lehet....

viszont követelést vásárolni az ügyféltől????!!!?!


A következőket nem értem..

1 a (pl) banknak mi ebbe a haszon?

2 a faktorálónak (az emberkénknek) mi ebbe a haszon?

3. Milyen ügyletekre csinálnak ilyet???


segíííítsetek!!!

2011. máj. 9. 16:41
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek annyi hogy nagyon aranyos!!!

Sok sikert a szóbeli érettségihez!!!

A matekra én 5-öst adok:)))

2011. máj. 9. 16:45
 5/8 anonim válasza:
Sajnalom ha nem jo faktorialisra gondoltam! Sajnos matekbol epp hogy nem vagyok 5-os:D Kifejezni altalaban kitudom magamat, csak nem mindenben de azert ez sem volt rossz..:D
2011. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű:

Van egy követelésed egy adóssal szemben. Pl. parkolóautomatákat üzemeltetsz, és a renitenseket megbünteted. Igen ám, csakhogy sokan nem fizetik be neked a büntetést, ezért mindegyikkel szemben peres eljárást kell indítanod, hogy behajtsd a tartozást. A sok felszólítás, sok idő, sok per, sok ügyvéd, sok pénz. Ha nem akarsz erre egy külön apparátust, akkor az egész követelésedet eladod egy "kintlévőség kezelő" cégnek azaz egy faktoringnak. Mondjuk az egész kintévőséged 1 millió. Ezt tőled 700 ezerért veszi meg a faktoring, és ezentúl az övé lesz az 1 milliós állomány, amit vagy be tud hajtani (be tud) vagy nem, ez már az ő kockázata. Te is jól jártál, mert ha neked kellett volna behajtani a kintlévőséget, akkor lehet 500 ezret is ki kellett volna költségként fizetned vagy még többet. A faktoring cég a (törvényes) adósság behajtásra szakosodott. azzal, hogy az egész követelés állományt eladtad a faktoring cégnek, a részedről minden jogot elveszítettél, hogy az eredeti adóssal szemben (aki nem vett parkolójegyet) bármilyen követeléssel éljél az adott büntetés kapcsán.

oké ez így?

2011. máj. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ja még annyi és ez fontos:

a faktoring tulajdonképpen nem adósságbehajtás, hanem a kintlévőség kezelését szolgálja. Az előbbi példában ha szerződésed van faktoringgal, te már nem is várod meg, hogy felhalozódjon az adósság, hanem eleve ahogy kiállítasz egy 5000 forintos büntetőcsekket, már adod is át a faktoringnak szedje be ahogy tudja, te a továbbiakban nem foglalkozol azzal, hogy mikor kerül befizetésre az összeg.

2011. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok,


lenne még egy faktorálás, csak hogy bonyolítsam a dolgunkat. :) Van a nyitott számlás faktor, vagy a kötelezettségek előre fizetése.


A nyitott számlás faktorálásnál lényegében arról van szó ha jól értelmeztem, hogy kiállítasz egy számlát, majd még akár aznap átadod/eladod a faktorcégnek, aki szintén még akár aznap előre kifizeti neked x % részét.


Ahogy néztem 80%-ot előre megkapsz, 20%-ot később, levonva belőle a faktorálás költségeit. Ez, ahogy olvastam 1% körüli költség lehet.


Szóval 100 e Ft számla esetén, amit ma kiállítasz, a mai napon kapsz 80 e Ft-ot, majd 30 nap múlva, amikor lejár a számla kapsz még 19 e Ft összeget.


Nekem még az volt meg, hogy ha valaki tartozik eladhatom a követelést, de elvileg itt fel sem merül ilyen, hogy valaki tartozna, még is előre kifizetik.


Találtam egy oldalt is ami kifejezetten erről a faktorálásról ír, egészen röviden, tömören megtalálható a lényeg: [link]


Szerintem az lehet ennek a mozgató rugója, hogy ha hó elején minden számlát beadok, és másnapra ott a pénz, akkor előre meg van a fizetés, járulék, Áfa és már látom mennyi pénz marad majd másra.


Vagy ha külföldre számláznék, vagy nagy volumenben. Meg ha nekem is ki kell fizetni pl a beszállítóimat, akkor is jól jön ha azonnal ott van amit majd megkapnék később.

2015. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!