Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri előre takarékoskodni?

Megéri előre takarékoskodni?

Figyelt kérdés
Még csak 20 éves egyetemista vagyok, nem dolgozok, de sokat tanulok, kapok ösztöndíjat, és abból talán félre tudnék tenni minden hónapban 10-15 ezer Ft-ot. Hogy lenne érdemes ezt lekötni? Most nézegettem lakáselőtakarékossági programokat is, mert lehet, hogy hasznos lenne, hogy ha majd végzek az egyetemen, lenne egy kis pénzem egy kis lakásra. Viszont azt is hallom, hogy olyan labilis ez a pénzügyi helyzet az országban, meg nagy az infláció, hogy van akinek évekig használja a bank a pénzét, de aztán alig kap kamatot. Van valami jó ötletetek? Mit tudnátok tanácsolni?
2011. máj. 7. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Lakástakarékosságba semmiképpen ne tedd! Nagyon nehéz visszakapni,és csak lakásvásárlásra adják.
2011. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Igen. ne egyből lakásra gondolj. Hanem, amíg megteheted, rakd be bankba /ne is lekötésre, csak simán lekötetlenül/, nem kimondottan azért, hogy hú de sok kamatot kapj rá, hanem ezzel kezdd el a megtakarítást. 1 év után el tudod dönteni, hogy tudod-e vállalni a dolgot sokáig. Az ösztöndíj jó dolog, de 3 év múlva, nem fogsz ennyit kapni, nem azért mert rossz tanuló leszel, hanem egyszerűen ellehetetlenítik a feltételeket. 2. ok: Az Egyetem végéig még nagyon sok kiadás lesz ami megterhelheti a pénztárcád, amire jobb előbb felkészülni. Amikor pedig kikerülsz Egyetemről vagy mellette tudsz mellékállást vállalni és lesz rendszeres bevételed, akkor lehet elkezdeni egy Lakástakarékot illetve hosszútávú megtakarítást a házért, nyugdíjért,kocsiért, bármiért, ahol már infláció felett tudsz megtakarítani. Szerintem legalább is, de szóljon valaki ha rosszul látom a helyzetet. Én ezt tenném/teszem.
2011. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha legalább 4, de legfeljebb 8 év múlva lakást szeretnél venni, és ehhez akár szüleid is segítenek, akkor jó a lakáskassza, annál nagyobb biztonságos hozamot nem hoz semmi. Ha viszont nem feltétlenül lakásra költenéd, akkor cib-es diákszámla, és mellé van olyan takarékszámla, amire ha legalább havi 2 ezret átvezetsz, 6% éves kamatot kapsz rá.
2011. máj. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi az hogy megéri, szerintem kell előtakarékoskodni!!!

Én a Te helyedben biztos, hogy egy hosszabb távú megtakarítást indítanék el, még ha kisebb éves díjjal is. Az, hogy melyik legyen az a megtakarítási forma, milyen pénzintézetnél, az már más kérdés. Én egy alkusz ismerősöm segítségével találtam évekkel ezelőtt egy társaságot, ahol most is azt mondom: jó helyen van a pénzem, a válság ellenére is.

2011. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
De épp azt írtam, amíg nincs rendszeres jövedelem , addig ne kezdjen hosszútávút. Utána viszont ön gondoskodni kell ebben egyetértünk.
2011. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha lakásra gyűjtesz, akkor a legjobb a lakástakarék. Módosíthatod mindenkori céljaidhoz, anyagi lehetőségedhez. Ha többet tudsz félretenni, emelhető, ha, kevesebbet, csökkenthető. Az OTP Lakástakarékot javaslom, a nagy fiókszám miatt is, bármelyik fiókban tudod intézni a módosításokat is. Folyószámlán valóban csak elolvad a pénzed.
2012. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!