Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elutasítja a bank az átvállalá...

Elutasítja a bank az átvállalást. Nóóórmális?

Figyelt kérdés

Kézfizető kezességet kellett vállalnom évekkel ezelőtt egy kft autólízingjéhez. Ez a kft édesapámé, enyém és a testvéremé volt. Mindhárman eladtuk a tulajdonrészünket, de a cégautót fizettük tovább és használtuk. Sajnos a kft az új tulaj "országlása" alatt egy bő évvel később felszámolás alá helyezték. A kocsi rendesen volt fizetve, de a bank elvette az autót, mondván, hogy a céget felszámolják. Ugyanakkor azt mondta a vagyonkezelő úr, hogy ez csak formalitás és én, mint korábbi kezes, tovább fizethetem és csak az átírás költségébe kerül. Ez teljesen jó is lenne. A bank is a pénzéhez jutna, mi meg a kocsihoz újra. Csak ekkor még szó nem volt arról, hogy engem ők zöldfülű, utcáról beeső vadiúj ügyfélként fognak hitelbírálni. Sajnos nincs jövedelmem, így kiestem a pixisből. Édesapámat is elfogadták volna átvállalónak, közel 200e nyugdíja van stb. És kaptam egy sms-t, hogy elutasították.

Tovább lett volna fizetve, nekik is az az érdekük. Erre elutasítja - nóóóórmális???

Kérdéseim: Ilyenkor mi van? Mi a következő lépés?

Van-e lehetőség mégegyszeri újrabírálatot kérni?

A banknak eddig is fizettük, eztán is fizettünk volna. Ők magukkal is kiszúrnak, mert ha elutasítják, akkor mi nem tudjuk tovább fizetni.

A készfizető kezességemmel mit tudnak kezdeni, ha nincs jövedelmem?

Elévül-e valamikor?

Ellentmondhatok-e?

Ha végrehajtani akarják rajtam, mennyi időm van még?


2011. ápr. 22. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ő dolguk, hogy miért utasítják el. Nyilván nem ti vagytok az egyetlen ügyfelük, nem ettől fognak becsődölni.

Ha nincs semmi jövedelmed, meg semmi a neveden, akkor sokat nem tudnak csinálni veled egyelőre. Illetve abból a lakásból, ahova be vagy jelentkezve, lefoglalhatnak bármi ingóságot, akkor is, ha nem a tied, de nem tudja a tulaj névre szóló számlával igazolni, hogy az övé.


Egyébként viszont elévülni nem fog, viszont ha a tartozást közben kiegyenlíti az adós, akkor a te kezességed is megszűnik.


Ha meg nem, hát akkor addig is rakódik a tartozásra a késedelmi kamat, aztán mikor egyszer lesz valami bejelentett jövedelmed, akkor majd abból tiltanak le havonta, ha örökölsz, akkor azt rögtön árverezik, ha kiderítik a bankszámláidat, azt nullára padlózzák majd inkasszóval, stb...

2011. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sose fog elévülni és bármilyen tulajdonod (illetve ha van segélyed akkor annak talán max 33%-áig) lefoglalhatják, elárverezhetik.

Abban ugyan nem vagyok biztos, de szerintem egy BAR lista is befigyel.


SZerintem fuss neki mégegyszer és mindeknépp próbálj személyesen beszélni valakivel, de papírokat beadogatni.

2011. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy felszámolási eljárás indult a cég ellen.

Ha most átvállalja valaki a hitelt, és az átvállaló tulajdonába kerül az autó, akkor a cég ezt kivonja a cég vagyonából. Amit a felszámolás kezdetén felvettek leltárba. A felszámolási eljárás megindítása előtt vehettétek volna át a kocsit a cégtől hitelátvállalással (feltéve, ha nem volt végrehajtásra előjegyezve) De valószínű mielőtt eljutottak a felszámolásig, már volt inkasszó, és végrehajtási felmérés.


Ki kért felszámolást a cég ellen?

mert más a helyzet, ha a bank, más ha beszállító és más, ha a NAV.

A bank pont az állapotmegőrzés és a vagyonvesztés elkerülése miatt vitte el a kocsit. Ha nem ő kérte a felszámolást, a bank akkor is a pénzéhez jut, mert tőled, mint készfizető kezestől be tudják hajtani a fennmaradó hitelt. Ha nincs jövedelmed, inkasszózhatják a számládat, végrehajtást kérhetnek a vagyonodra. És biztos, hogy nem fogják hagyni elévülni (elég hozzá 5 évente egy fizetési felszólítás, de annyit nem fognak várni)

2011. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!