Legálisan, kamatra hogy adhatok kölcsön pénzt?

Figyelt kérdés
Nem uzsora kamatra gondolok, csak mondjuk amennyit a bankok kérnek. Vagy kevesebbet.
2011. ápr. 15. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyi eszed van,akkor persze mindenkinek aki csak sorban áll............
2011. ápr. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
érdemes kölcsönszerződést írni két tanú jelenlétében 2példányban, netről letölthető ilyen
2011. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tiltja a tv., hogy kamatot számolj a kölcsönadásért.

Viszont célszerűbb, ha nem kölcsönadási szerződést írtok, hanem váltót. A kölcsonszerződést a ptk szabályozza, míg a váltóra az értékpapírtörvény vonatkozik. Ez utóbbi a tartozás esetleges meg nem fizetése szempontjából elönyösebb. részletek priviben.

2011. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És ha az adós nem fog tudni fizetni,akkor mi lesz?

Biróság?-évekbe telik mire egyáltalán a tárgyalóteremig eljuttok.Adósok börtöne nincs,igy tehát semit sem fognak tudni csinálni vele,arról nem beszélek,hogy a perköltséget neked kell fizetni.Megéri?

2011. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
kösz h törölted a hszeim
2011. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocs én nem töröltem semmit, a majom moderátor volt..

Mit írtál?

2011. ápr. 27. 22:02
 7/10 anonim válasza:
te ezzel foglalkozol?és hogy működik ez?kiknek adszl kölcsön?
2011. ápr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

szia,tegnap én is írtam,és engem is kitöröltek :( érdekelne engem is, hogy ezt milyen feltételekkel gondoltad,mert én is most keresek valami megoldást,hogy egy kis kölcsönhöz jussak családi okok miatt,de sajna a bar-lista miatt nem tudok bankhoz fordulni még 2évig :((

üdv.

2011. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Engem is érdekelne,hogy kinek adsz és mekkora összeget! Fizetőképes vagyok : )
2011. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben még mindig ezzel foglalkozol, akkor beszéljünk róla. Magánszemély vagyok. A banki kamatnál magasabb kamatot fizetek. Persze az ésszerű határokon belül! 1-2 évre kellene.
2011. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!