Miért nem kapok hitelt?

Figyelt kérdés
állandó munkahelyem van 1 éve a jövedelmem azóta az otp-és számlámra megy nem vagyok bar listán,nincs sehol hitelem és semilyen tartozásom ma az otp mégis elutasította a személyikölcsön igénylésemet nem értem hogy miért azzal indokolták h a munkahellyemel van a probléma de mi ezt nem értem több ezer ember dolgozik ott akkor aki ott dolgozik nem kaphitelt vagy mi?járt már így vki?próbáljam másik banknál?
2011. ápr. 11. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem indiszkrét a kérdés, megkérdezhetem, hogy mennyi a nettó fizetésed? Csak mert lehet, hogy a bank ezt is jócskán mérlegeli a hitelfelvételnél.
2011. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az elmúlt 12 hónapot nézték elég változó volt volt h 90ezer is de volt h csak 65ezer volt
2011. ápr. 11. 16:22
 3/9 anonim ***** válasza:
nagyon alacsony a nettód! Valószínű azért nem kapsz! én pedig 90 ezerre nem ajánlom, hogy hitelt vegyél fel, mert a végén még téged is az állambácsinak kell megmenteni, mint azt a sok felelőtlen aki 10-15 milliókat vett 25-30 évre és azt hitte mindig 140-150 lesz a frank árfolyama.
2011. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én csak 800000 akartam nem milliókat
2011. ápr. 11. 18:34
 5/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A 800.000 Ft-ra kb. 1,5M Ft-ot kell visszafizetni, ami nekem Milla felettinek tűnik. Még ha így nem is lett végig gondolva a részedről.
2011. ápr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Amúgy hitelt csak a nettó bér 3x-áig lehet felvenni, tehát max 200.000 Ft-ot.
2011. ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

18.13-nak (75%)

"mert a végén téged is állambácsinak kell megmenteni mint azt a sok felelőtlent aki 10-15 milliót vett fel 25-30 évre,és azt hitte mindig 140-150 lesz a frank árfolyama"


-A sok felelőtlen zöme lakást vett belőle,mert az "állambácsi"nem ad lakást csak úgy,akárhány gyereked is van,és akármilyen szorgos polgára is vagy az országnak,neked kell előteremteni a "tetőt".

-Nagyon sokan a szabadfelhasználású jelzálog hitelüket az omladozó házukra,lakásukra,esetleg egy nem várt betegségre vették fel,mert nem volt más lehetőség.Nem mindenhol van "vastag"anyú apú,nagyi, nagypapi.Van ahol önerőből kell előteremteni mindent,szó szerint.

-Aki 25-30 évre bevállalt hitelt,annak a megemelés nélkül sem lett volna fenékig tejfel az élete.Számold csak ki egy család ennyi idő alatt mennyit törleszt vissza a banknak?Belegondolni borzasztó!!!

-Állambácsi?Igy van segitsen.Ne a politikusok tegyék zsebre a milliárdokat és abból épitsék fel a huszonharmadik villájukat,és ne egzotikus nyaralásokra járjanak családostól.Állitották volna vissza szociális alapon a kiutalható lakások lehetőségét,és családok ezrei nem vettek volna fel hitelt.

2011. ápr. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Disi ***** válasza:
Sajnos a bankoknak nem kell megindokolnia, hogy miért utasította el az igénylést. Már ez is valami, hogy ennyit elárultak. Folyamatos volt a munkaviszonyod? Ha határozott, és hosszabbítgatják, az is problémát jelenthet. Munkahely nem áll végrehajtás, csődeljárás, felszámolás alatt? Azt is ellenőrizhetik. Amúgy az OTP-nél a nettó jövedelem 10x-ese igényelhető, de átlagjövedelmet néznek. Nem biztos, hogy veled van probléma.
2011. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
határozatlan idejü szerződésem van nem tudok arrol hogy a munkahelyem felszámolás alatt álna
2011. ápr. 12. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!