Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova érdemes 5 milliót betenni...

Hova érdemes 5 milliót betenni? és ha megakarom szüntetni a számlámat az hogy müködik? Hogy a legolcsóbb kivenni a pénzt? Az 5 milliót és kb mennyit számolnak rá?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt csak te tudod mit akarsz vele kezdeni. Fektetheted vállalkozásba, vagy ingatlanba, aranyba. Attól függ meddig akarod tartogatni, mikorra kell. Ha hosszú ideig kellene,akkor én inkább nem hagynám pénz formájában, mert veszít az értékéből.

A bankba bemész, megmondod,hogy kéred az összes pénzt és a számla megszüntetését. A kamatról fogalmam sincs.

2011. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
nekem 1éve az én bankomnál az átutalása volt 13000ft.ha kp ba veszed le az több.
2011. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem érdemes kp-ben felvenni. találd ki, hogy mit csinálsz vele és utald oda.
2011. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ha tudod, hogy nem kell mostanában akkor aranyba kell tenni. Amúgy minden banknál más, hogy mennyi az utalás, pénzkivétel költsége.
2011. ápr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ekkora összegnél már előre kell jelezni, ha ki akarod venni a bankból.

Mivel a bankok a pénzhelyettesítőket támogatják, szerintem is olcsóbb lenne utalni valahova, mint kézbe számoltatni.. Számlát utána egyszerűen megszünteted, egy szavadba kerül.

Befektetési tanácsot nem tudok adni, de az ismerőseim akik ilyesmivel foglalkoznak, részvénycsomagot vettek, nem a divatos "holnapra milliomos leszel" fajtából, hanem abból, ami fixen, biztosan hozza a közepes, reális hozadékot, és nem igazán lehet bukni rajta.

2011. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én zt az üzlet és pü topikban tenném fel, nem a családi kapcsolatoknál. Ott célirányosabb.
2011. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Körbe kell nézni a pénzpiacon. El kell döntened, mibe akarsz befektetni, ilyen lehet kötvény, részvény, egyéb értékpapír, de lekötheted a pénzed valutában (egy megfelelő számlán), de akár aranyat is vehetsz rajta.

A bankok honlapját kell megnézegetni, hol , milyen távra, mennyi kamatot adnak, de lehet,hogy célirányosan egy pénzügyi befektető-tanácsadó céget kellene megkeresned, aki mindezt helyetted elvégzi, neked csak választanod kell a befektetési lehetőségek közül.

A számla megszűntetése egy technikai lépés, be kell menni a bankba, és ott elintézik. Mondjuk 5 milla felett szólni kell előtte 1 nappal, hogy legyen a pénztárban annyi plussz keretösszeg, hogy ki tudják fizetni kp-ben. Akkor meg vigyázz hazafelé, nehogy leüssenek..ennyi pénzzel én nem rohangálnék a mai világban.


Üdv!

2011. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem merem befektetni aranyba ingatlanba részvénybe mert félek hogy nem tudom majd kivenni ha kell. ezért lekötni gondoltam. bár valutában is lehet csak nem tudom megéri e? elég tanácstalan vagyok biztositos dolgokkal már bebuktam ingatlannal szintén ezért nem akarom másra váltani a pénzt.
2011. ápr. 7. 15:22
 9/9 anonim válasza:
Akkor: [link]
2011. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!