Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy kisebb összegem ami...

Van egy kisebb összegem ami kevés ahhoz, hogy valami értelmesbe belefogjak, ahhoz viszont sok, hogy csak úgy eltapsoljam. Hova fektessem be?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

most gyakorlatilag bármibe.

minden lent van a béka segge alatt. Abba fektetsz, amibe akarsz, hosszútávon mindennel jól fogsz járni. (rövidebb távon persze lehet még zuhanás)

2009. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak rövidebb időre szeretném befektetni. Csak azt nem tudom, hova, milyen kamatra, és mindennek mennyi a költsége? Kamatadó... stb.
2009. febr. 27. 16:00
 3/4 anonim válasza:
Nem mindegy, hogy mennyi időre szeretnéd befektetni, mennyire vagy kockázatvállaló, elképzelhető-e, hogy mégis előbb kell a pénz vmire mint remélted, stb. Sok oldalról meg kell vizsgálni a kérdést, hogy biztosan olyan helyre rakd a pénzed, amit Te szeretnél. Mert a kamat csak egy dolog.
2009. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nos... attól függ, mennyid van. A szavaidból ítélve szerintem 200-300 ezer Ft.


Akkor választhatod az Otp, Takarékszövetkezet, K and H bank fiókot.


Az Otp alacsony kamatot hozz, de gyakran vannak akciók. A standard kamata vagy 4 százalék 3 havonta, de az akcióval egy hónapra akár 7% is lehet. Sok hülyeségért lehúzzák az embert. Nekem nem tetszik.


A Tak.szöv. tiszta haszont hozz. Megkérdeztem mi a különbség 1 éves és folyamatos 3 havi lekötés között, és összesen 0,2%. Lekötöd 3 hónapra, keresel kamatadóval együtt is 3000 Ft-ot, tudom hogy nem sok pénz, de mit vártál? 10 ezret havonta? :)


Az értékpapírok is divat tárgyává váltak, van egy fix összeged, pl. 200 ezer, és évente FIX kamatot adnak, mondjuk 14 ezret. ( 3 havis példámmal csak 3000 Ft X 4 = 12 ezer. )


De én támogatom az ötleted, tesóm a ballagási pénzéből mountain bike-t, Basix dobot, mp3-at vett, és ma meg már sehol sincs. Elfogadna még 100 ezret...

2009. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!