Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felmondták a lakáshitelemet....

Felmondták a lakáshitelemet. A mai postával érkezett. Szerintetek tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Minden segítőszándékú információnak örülnék.

Köszönöm.


2011. ápr. 1. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Elég kevés az az információ, amit megosztottál a kérdésedben.

"Szerintetek tehetek valamit?" Mindenképp. Mivel nem ismerjük a lehetőségeidet, így számos dolog van:

Ha módodban áll fizesd ki amennyit kér a bank - de valószínűleg ez nem járható út, így inkább azt javaslom, hogy menj be a bankba, és próbálj megegyezni velük.


Ami tény: egy lakáshitelt ma nem egyik percről a másikra mondanak fel, azt elég sok dolog előzi meg. Így kérdés, hogy te min vagy túl, mit reagáltál az első felszólításokra, történt-e egyéb könnyítés vagy megállapodás.


Ezek is fontos információk, hogy a járható lépéseket ki lehessen találni.

2011. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy szövetkezeti kölcsönömmel bajba kerültem,egy összegben kérte a 400ezer forint tartozásomat.Ennek a kölcsönnek a férjem volt a kezese.Ő 2 évvel ezelőtt meghalt váratlanul.Ezt a hiányt a szövetkezet azzal pótolta,hogy jelzálogot jegyeztetett be a 3 évvel ezelőtt vásárolt ingatlanunkra.Ez egy önkormányzat által fölkínált ingatlan volt,és éltünk az elővételi jogommal.Ellenkező esetben ki kellett volna költöznünk szolgálati lakásunkból.A lényeg,hogy anyagi problémáim miatt nem tudtam fizetni a szövetkezetnek.A jelzálog miatt pedig az OTP felmondta a lakáshitelemet.Bonyolítja a helyzetet,hogy időközben munkanélküli lettem.Most külföldi munkalehetőséget kutatok,de lehet,már késő lesz.
2011. ápr. 1. 14:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű, főleg nem akkor, ha az OTP Bank a hitelező. Ők nem igazán ügyfélbarát megoldásokra törekednek.

Tehát a hitelbontás oka az, hogy az ingatlanra terhelés történt, amely alapján az OTP élt szerződésbontási jogával.

Ekkor nem igazán tudsz mit csinálni, nem igazán volt arra még példa, hogy az OTP visszaállított volna egy szerződést. Mindenképp próbáld meg azt, hogy bemész a bankba. Ebben a helyzetben már semmit nem tudsz veszíteni.

2011. ápr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megpróbáltál segíteni.Én nem adom fel.
2011. ápr. 1. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem januárban mondták fel.Kétségbe esésemben a banki károsultakhoz rohantam,hogy megoldottuk, csak segitsenek egyezkedni.A kisujjukat sem mozditották!!!Igy nem volt mit tennem,megpróbáltam én menteni a menthetőt,és bementem KÖNYÖRÖGNI.Megállapodtunk,csak a 42.000Ft helyett most 60.000Ft-ot kell előteremtenünk havonta,a föld alol is.Ha megtudjátok oldani a fizetést szerintem belemennek,mert nem érdekük,hogy áron alul árverezzenek,meg még lehet tartozás is marad,stb.Próbáljátok meg.
2011. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Foghatod a fejed.


Én megpróbálnék megszabadulni a háztól hitelesen eladni ahogy van, inkább minthogy a bank vigye, mert abból nem jön vissza egy filléred sem,


Viszont lehet hogy van valaki aki épp most készülne belevágni egy hiteles lakásvásárlásba és van önereje is és abból akár a te hiteledet is vissza tudná fizetni, ha megvenné a házadat hitellel együtt te meg nem buksz bele, és visszajön valamennyi pénzed is.


Kb mindenki jóljár ha a bank is belemegy.

2011. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ingatlanválság van,nem lehet vevőt találni.Falun élek,itt pláne nem. Holnap megyek könyörögni.

Ha van még ötlet,várom.

Köszönöm az eddigieket.

2011. ápr. 3. 17:13
 8/10 anonim válasza:
Szia! Leírom a mi történetünket. 2003-ban vásároltuk meg a lakásunkat otp köztisztviselői hitellel. A hitel 5 millió forint volt, amit 34880.- forinttal kellett törleszteni. A férjem rendőr és az igazság az, hogy nem 1-jén kapja a fizetését, hanem 5-e körül, így "csúsztunk" 4 napot minden hónapban a fizetéssel. Jeleztük a banknál, azt mondták semmi gond nem lesz ebből. 2005 májusában kaptunk az otp faktoringtól egy levelet, hogy mivel a szerződésünket felmondták fizessük ki a fennmaradó összeget, kamatokkal együtt 8 millió forint körüli összeg volt. Mi azonnal elmentünk a faktoringhoz, semmit nem tudtunk arról, hogy felmondták a szerződésünket, ott fénymásoltak le minden papírt nekünk. Rossz címre küldték a levelet, mivel senki nem vette át kézbesítettnek tekintették. Az érdekessége, hogy a bankszámlakivonatot jó helyre küldték ki. Most ott tartunk, hogy pereskedünk. Az állami kezességvállalást az apeh kifizette, amit a férjemtől már levontak (3.850.000.- forintot). Sokra nem jutunk, 2005-től folyik a huzavona. Néha kapunk levelet, hogy engedményezték ennek-annak a faktoringnak. Eddig pesti faktoring volt, most a miskolci faktoring. Adtak egy számlaszámot, hogy a továbbiakban hová fizessünk, egyszer tudtam befizetni, utána azt a választ kaptam, hogy ez a számlaszám nem létezik. A levegőben lóg egy csomó pénzünk. A bíróságon a bírónak sem tudott felelni az ügyvéd, nem tudják mennyi a tartozásunk, nem tudják miért rossz címre küldtek levelet. Azt állítják a folyószámla teljesen máshoz tartozik, mint a hitel. CSak azt nem értem, hogy az OTP-n belül ugyanaz a név csak az egyik a folyószámláról szól, a másik a lakáshitel. Bonyolult ügy, eddig senki nem tudott mondani semmit. Szóval ezzel csak annyit akartam, hogy állj ki magadért, ne hagyd magad. Az otp a legaljasabb cég a világon. Menj be, járj utána. Milyen jogon bontják fel a szerződést, azért, mert jelzálogjogot tett rá egy másik bank? Ha esetleg tudsz, menj el ügyvédhez.
2011. ápr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Disi ***** válasza:
Kár mocskolni a bankot, mert jogszerűen járt el sajnos. Az sem igaz, hogy "még olyan nem volt, hogy az OTP hitelt visszaállított volna". Sajnos abban az esetben ha egy 3. személy ( tehát a tak.szöv.) ráment az ingatlanra mégpedig végrehajtással, nem csak jelzálogjoggal, az a hitel felmondását vonja maga után. Ez nem csak az OTP-nél van így, a többi bank szerződésében ugyanúgy szerepel a felmondási feltételek között. Az első és legfontosabb: fel kell venni a kapcsolatot a bankkal. Írj egy levelet a banknak, írd le mi történt, és hogy írják meg neked, hogy milyen feltételekkel engedélyeznék a szerződés visszaállítását. Szabadon megfogalmazva, nincs semmi megkötés, írd bele a hitelszámlaszámot. A levelet beviheted bankfiókba, vagy feladhatod postán is. Ha bankfiókba bemész, ott is ezt fogják tanácsolni, mert a szerződésmódosításokról a központban döntenek, nem bankfiókban. Tudom, nem könnyű, de intézni kell, a banknak is az a jó, ha egy hitel fizetve van, nem pedig ha felmondja. Sok sikert!
2011. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves tegnapi hozzászól,én is így gondolom.Már felvettem a kapcsolatot a bankkal.A gond nem a

z OTP-vel van,hanem a szövetkezettel.Ők nem hajlandók szóba állni velem.Még keresem a megoldást.

2011. ápr. 12. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!