Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent a banki átutalás?

Mit jelent a banki átutalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, nincs bankkártyám, és nemigazán vagyok jártas az ilyesmikben. Interneten szeretnék vásárolni, banki átutalással, kérik a nevemet, és a címemet.

Hogyan működik a banki átutalás? Megadom a címemet, meg a nevemet és kiküldenek egy csekket a nevemre az összeggel? ennyi az egész?


2011. márc. 29. 17:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha az eladónak nem valami kis takarékszövetkezetes számlája van, akkor a legegyszerűbb ha az eladó számláját vezető bank egyik fiókjába bemész, és befizetek kp-ben a számlájára. A leggyorsabb, legtisztább, legegyszerűbb. Azonnal ott a pénz, nem kell számla, bankkártya stb.
2011. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Szerintem azt a lehetőséget választom, hogy bemegyek és befizetem, nem akarom mással intéztetni ezt. :)

Köszi!

2011. márc. 29. 22:39
 13/16 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó ír, az sem banki átutalás, és ha cégnek fizetsz be így a számlájára, akkor a befizetés után a cég számlájáról vonnak le jutalékot (nem úgy, mint a magánszemélyeknél).

A banki átutalás az, hogy bankszámláról átutalod bankszámlára. Akár papír alapon bankban, akár netbankon keresztül.

Ha a pénztári készpénzbefizetést (bemégy a bankba és ráteszed a cég számlájára) szeretnéd, akkor először kérdezd meg az eladótól, hogy elfogadja-e ezt a módot. Könnyen úgy járhatsz, hogy befizeted a termék árát, az eladó levonja belőle az ilyen fizetési mód miatt keletkezett plusz költségét, és már nincs is meg a termék ára, nem küldi.

2011. márc. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Bementem egy bankba és befizettem. Meglátjuk, remélem nem lesz vele probléma és mindent rendben találnak vele. Remélem nem fognak levonni belőle semmit, meglátjuk. :-)
2011. márc. 30. 17:22
 15/16 anonim ***** válasza:

Megsúgom, a cég a fogadott átutalás esetén is fizethet jutalékot :) De csak halkan jegyzem meg ezt. Sőt, arra is van példa, hogy a pénztári befizetés jutalékmentes.

Azzal, hogy a cég számláján jóváírásra kerül az összeg, az összeg teljesült. Innentől kezdve a cég magánügye, hogy a bank számít fel jutalékot vagy sem. Sőt, ilyen erővel arra is hivatkozhat, hogy neki kp-ben kellett az ára, így a készpénzfelvétel költségét is fizesd már meg a vételáron felül. Mindez működési költség, kalkulálnak vele a cégek...

2011. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sikeres volt az átutalás! A Pénz megérkezett, és nem reklamáltak. Szóval úgy tűnik minden rendben volt/van! Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! :-)
2011. márc. 31. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!