Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent a banki átutalás?

Mit jelent a banki átutalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, nincs bankkártyám, és nemigazán vagyok jártas az ilyesmikben. Interneten szeretnék vásárolni, banki átutalással, kérik a nevemet, és a címemet.

Hogyan működik a banki átutalás? Megadom a címemet, meg a nevemet és kiküldenek egy csekket a nevemre az összeggel? ennyi az egész?


2011. márc. 29. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs bankkártyád, akkor csak postán tudsz befizetni rózsaszín csekken a megadott számlaszámra. Ott a közlemény rovatba írhatsz bármit, amit kérnek. De ennek nagy hátránya, hogy összegtől függően van feladási díja is, és ráadásul több nap míg ráérkezik a számlára az összeg. Ha lenne bankkártyád, akkor a bankban tudnád intézni az átutalást (esetleg interneten), és az hamar rajta is van. Csekket senki nem fog neked küldeni.
2011. márc. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem. Bankszámládnak kell lennie, arról utalsz az eladónak.

A sárga csekk az készpénz átutalási megbízás. Vásárlásoknál nem alkalmazzák.

2011. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szóval bankkártya mindenképpen szükséges. Köszönöm a segítséget! :)
2011. márc. 29. 17:49
 4/16 A kérdező kommentje:

Ahonnan vásárolni szeretnék ezt írják:


Mit tegyek, ha nincs bankkártyám?

Ebben az esetben vásárolhatsz internetes banki utalással.


Akkor még is megoldható bankkártya nélkül? Az internetes banki utalás mit jelent?

2011. márc. 29. 17:53
 5/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ebben nem vagyok biztos, de szerintem az is csak akkor működik, ha van számlád, és netbankon keresztül utalsz. Mert ha belegondolsz, miről is utalnál? (De javítsatok ki, ha tévedek!) A rózsaszín csekk vésztartaléknak még mindig megmarad. A második válaszoló sárgára mondta, hogy nem jó.
2011. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tehát rózsaszín csekkel kiválthatom a bankkártyát, viszont pluszban még rá kell fizetnem?
2011. márc. 29. 18:38
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen. Mennyi lenne az összeg? Megmondom mennyi a díja.
2011. márc. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az utaláshoz nem kell bankkártya, elég hozzá a bankszámla.

A rózsaszín csekkes fizetés sem banki átutalás.

Az eladó azt sem fogja elfogadni tőled, mert olyankor nemcsak a pénz feladója (te) fizet, hanem a fogadó fél (eladó) is.

2011. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

3000 Ft-ról lenne szó.


Utolsó!

Azt mondod, hogy nem kell bankkártya, de a rózsaszín csekkes megoldás sem jó. Akkor hogyan kell?

2011. márc. 29. 20:19
 10/16 anonim ***** válasza:

3000 Ft-nak 330 Ft a feladási díja.


Az előző szerint is bankszámla mindenképp szükséges utaláshoz. Neked az sincs. Az jutott az eszembe, hogy talán a legegyszerűbb az lenne, ha megkérnéd a szüleidet, hogy utalják el az összeget az ő számlájukról. Nekik biztos van. Ha nincs, vmelyik ismerősödnek csak van. Akkor meg marad, hogy az illető bemegy a bankba, és ott elintézi az átutalást. Van ott erre nyomtatvány...

2011. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!