Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen lehetőségem van tesóimt...

Teca 65 kérdése:

Milyen lehetőségem van tesóimtól megvenni a tulajdonrészüket?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk tulajdonosok egyenlő arányban. Én szeretném megvenni a testvéreim részét, de csak hitelből tudnám. A ház értéke kb. 25 millió. Az én részemet elfogadja - e a bank indulótőkének? Minimálbérrel vagyok bejelentve, 4 éve dolgozom a cégnél.
2011. márc. 23. 22:02
 1/3 anonim válasza:

Ez nehéz eset lesz!

A hitelfinanszírozás a válság óta sokat szigorodott.

Egy igényelt közel 17 milliós hitelösszeghez nem elég a minimálbér.

Ráadásul a bankok egyéb elvárásokat is támasztani fognak, pl. még egy ingatlant fedezetként!


Nem lesz könnyű szülés.

Próbáljátok meg eladni, vagy ésszerűen átépíteni!

2011. márc. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha a házat fel is becsülik 25M-ra, ami közel sem biztos, akkor is a háznak csak 85%-a a HB érték és ennek a 75%-t adja meg a bank hitelben , azaz most kb. 16 M Ft-ot. Ahogy számolom ez még 1M kevesebb mint a ház 2/3 része, de ha fel is tudsz venni ennyi pénzt, akkor is utána kellene gondolni, hogy az kb. havi 160eFt , csak a hitel 20 évre. Azt minimálbérből még a jó isten sem fogja visszafizetni!
2011. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia Krisztián!


Köszönöm a válaszod!

2011. márc. 25. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!