Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan tulajdonjogra rátehet...

Ingatlan tulajdonjogra ráteheti-e a bank a kezét?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos bank felmondta a személyi kölcsönömet.Egyösszegben nem tudom kifizetni a hitelt.

Fizetésletiltásom nem fedezi a törlesztőrészletet.

Negyed részben tulajdonos vagyok egy lakásban (örökség)Bírósági eljárás után erre a tulajdonrészre ráteheti a bank a kezét?


2011. márc. 21. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, jegyeztethet be jelzálogot a Te részed erejéig (meg persze a tartozás erejéig)
2011. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az első írta. A tulajdonrészedre jelzálogot rakat a Bank a földhhivatalnál. Utána csak akkor tudsz bármit is kezdeni a tulajdonrészeddel (pld. eladni, átruházni), ha a kifizeted a pénzt (+ a kamatokat) a banknak, aki utána leveteti a jelzálogot róla.
2011. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem túl jó hírek...
2011. márc. 21. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A személyi kölcsönös bankkal nem tudsz egyeztetni valamit? Hogy esetleg hosszabb futamidőt adjanak, és akkor csökken a törlesztő, és akkor elég lenne rá a fizud 33%-a (vagy amennyit levonnának).
2011. márc. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, azon már túl vagyok, mármint az egyezkedésen.

Sajnos nem egy hanem több kölcsönről van szó.

2011. márc. 21. 14:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelzálogot nem rakhat rá és nem is kell neki, egyszerűen végrehajtás alá vonják.
2011. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!