Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Be kell vallani, hogy máshol...

Be kell vallani, hogy máshol felvett hitelünk is van?

Figyelt kérdés

Most akarunk építési hitelt felvenni. A papírokat töltöm ki és azt kérdezik,hogy van-e máshol hitelünk. Én ezt nem akarom bevallani. Ki tudják deríteni,ha nem írom be?

(A banknál vezetett számlán nincs nyoma.)


2009. febr. 22. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem be kellene vallani mert a bankok között nagy az össze köttetés.Meg lehet hogy akkor valami kedvezöbb hitelt ajánlanának.
2009. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha benne van a szerződésben, akkor kötelező bevallani.
2009. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
ki tudják deríteni a többi adat alapján,úgyhogy valld be.
2009. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

attól függ, milyen kölcsön.

Mi pl a személyi kölcsönt és a hitelkártyát nem vallottuk be, lakásvásárlásnál, de viszont nyitottunk egy külön számlát másik banknál, ami tiszta volt. Ha nektek sem jelenik meg a számlakivonaton, akkor nem muszály. Persze van benne valamennyi rizikó, de ismerőseim közül még senki nem bukott le, hogy eltitkolta apró hiteleit.

2009. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
utolsó vagyok, lehet, hogy most célszerűbb bevallani, most a válság miatt jobban odafigyelnek mindenre.
2009. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Személyi kölcsönünk és autó lízing van.
2009. febr. 22. 12:52
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem egy bankról van szó, akkor nem tud mit csinálni. Nem fog utánanézni. A banktitok mindennél fontosabb. Ha nyilatkozatot írsz alá, hogy márpedig te hozzájárulsz, hogy a bank megkeresésére más bank nyilatkozzon, akkor már "veszélyben vagy". Addig nem.


Persze tudnod kell, a nyilatkozatot, hogy nincs hiteled, büntetőjogi felelősséged tudatában teszed.


Hozzáteszem, soha nem vallottam még be apró hiteleket.

2009. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Dehogy kell !!!

Ha okosan csinálod nem kell!!

Mi is igy vettünk fel egy hitelt és a kutya sem tudott róla!!

Ma már olyan nincs hogy becsületesség!!

Oké tisztelet a kivételnek!!

De a mai világban megértem aki lop,csal, betör!

Olyan nehéz megélni hogy az már BORZASZTÓ!!

Üdv egy 6 hós baba elkeseredett anyukája!!!

2009. febr. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg be kellene vallani, hiszen azért kérdeznek rá.

Mérlegeld önmagadba, hogy a leendő és meglévő hiteltörlesztések az összjövedelmetek 33%-ába belefér-e.

Konkrétan a fizetőképességed miatti bírálathoz kell.


Nem, nem deríthetik ki, hogy melyik banknál és mennyi hiteled van. Kivételt a saját hitelek képeznek.


Egyébként meg a hitelügyintéződnek kellene segíteni, mert olyan lehetőségeket is tud ajánlani, amivel rengeteg pénzt spórolhattok meg. A nővérem így spórolt a mai napig bezárólag közel 1 millió Forintot. Ha kell az ügyintéző neve és elérhetősége privátba megadom.

2009. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha túl sok hitelt vettél már fel akkor nem vagy hitelképes. HIába tagadod le, csak magaddal tolsz ki, ugyanis nem fogod tudni fizetni a 3 hitelt. Láttam már okos embereket akik letagadták, hogy megkapják az újabb hitelt, és döngették a mellüket, hogy hogy átverték a bankot, aztán meg úszott minden pár év múlva, mert nem győzték fizetni.
2009. febr. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!