Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan tudja meg más bank,...

Honnan tudja meg más bank, hogy nekem az Otp-nél egyenlítő hitelem van, hogyha információt nem adhatnak ki az ügyfeleikről?

Figyelt kérdés
Otp egyenlítő hitelem van (hitelkártyát egyenlítettem ki). azt mondták a bankfiókban, hogy 6 hónapig nem vehetek föl semmilyen hitelt. bár nem is áll szándékomban azért mégis fölmerült a kérdés.
2011. márc. 11. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
onnan, hogy létezik egy központi bankos rendszer, amiben szerepelsz. Az, hogy nem adnak ki információt, nem más bankokra vonatkozik ,hanem magánszemélyekre, tehát a szomszédodnak nem fogják megmondani, hogy hiteled van, de a központból más bank nyilván lekérdezheti, hiszen mérlegelnie kell valami alapján, hogy ad-e még hitelt Neked, az ő számításai szerint fogod-e tudni törleszteni.
2011. márc. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Más bank ezt nem tudhatja meg, mivel nem jelenti azt, hogy automatikusan bekerültél a KHR-be. Csak OTP-ben nem vehetsz fel 6 hónapig hitelt.
2011. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én az utóbbi választ találom helytállónak. Köszönöm. Nem hiszem hogy mindenféle értesítés nélkül KHR listára tennének, azonkívül mindig időben teljesítek. javítsatok ki ha tévedek.
2011. márc. 16. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs igaza az utolsónak. Én másik bankban dolgozom, és ezért nem kapott egy ügyfelünk hitelt.Nem volt KHR listán, csak adóságrendező hitele az OTP-nél.

És: de bizony,a bank tudomást szerezhet más bankos hiteleidről!!!

2011. márc. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A régi világban is ,ha valaki kölcsönt akart felvenni,akkor az igénylő papirja körbejárt a város összes bankfiókjánál,s ha volt valamelyiknél már hitele,újabbat nem kapott.Akkor még hire sem volt a számitógépnek.
2011. márc. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!