Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz az, hogy a bank úgy...

Igaz az, hogy a bank úgy növelheti, és csökkentheti a folyószámla hitelem keretét havonta, ahogy akarja?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. A folyszámlahitel összege a szerződés szerinti összeg. Ha nem érkezik elég pénz a számládra,akkor felmondhatja.

Növelni csak akkor lehet,ha a számlára érkező béred nő,és új szerződést kötsz a bankkal.

2011. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem mégis volt olyan, hogy 232.000 ft-ról visszavette a hitelkeretemet 140.000 ft-ra, és levonta az egész fizetésemet.
2011. márc. 4. 10:18
 3/5 A kérdező kommentje:

Meg persze olyan is volt, hogy megemelte a hitelkeretemet 60.000 ft-al.

Viszont olyat hallottam, hogy évente egyszer változtathat hitelkeretet a bank. Hogy ez igaz-e, nem tudom.

2011. márc. 4. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mire szerződtetek. Nem olvastad el, mit írtál alá?

Keresd elő a szerződést, benne lesz ez az adat.

Egyébként pl. a páromnak olyan szerződése van, hogy az előző három havi bér alapján számított átlagbér valahány százaléka a hitelkeret. Amikor munkanélküli lett, akkor szépen látszott, hogy 3 hónap alatt nullára csökkent a kerete. Itt ő olyan szerződést írt alá, miszerint a bank havonta ellenőrizheti, hogy mennyi a bére, és aszerint állíthatja be a hitelkeretet.

2011. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs szerződésem a bankkal, igényeltem ezt a folyószámlahitelt pár éve, és a bank megállapított egy hitelkeretet, amit fel tudok használni.
2011. márc. 5. 07:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!