Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vaterán kitudják nyomozni...

Vaterán kitudják nyomozni bankszámla vagy e-mail cím alapján az adatainkat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2011. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A bankszámlaszámból csak annyi látszik, hogy melyik banknál vezeted a számlád és, hogy lakossági vagy céges folyószámla-e. Ha az e-mail címedből nem derül ki a neved vagy nem reklámoztad a neveddel együtt (értsd.: ha megadod a különböző közösségi oldalakon a mailed, akkor az e-mail címre rákeresve, könnyen ki lehet deríteni a neved.


Ezekkel az adatokkal amúgy nem mennek semmire, úgyhogy ne izgulj.

2011. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak mert bekellene fizetnem 2 napon belül 600 forintot külömben átadják máshová az ügyet.de a lakcímem ott az albérletcímem volt,és már elköltöztünk a telefonszám nem az enyém...és a bankszámlaszám és az e-mail cím ami az enyém,.akkor most ha nem fizetem be nem tudnak mit tenni?
2011. márc. 1. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha bejelentetted a lakóhely szerinti illetékes szervnél, hogy hova költöztél, akkor könnyen kiderítik. Okmányirodától hivatalosan a végrehajtó kikérheti az aktuális adatodat.

Én is tartoztam 870,-Ft-al a vaterának, 4100,Ft-ot csekket kaptam, hogy 5 napon belül fizessek, különben jönnek lefoglalni. Nem érdemes 600,-Ft-ért szórakozni.

2011. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosítanám az első válaszoló kommentárját, ugyanis ez csak akkor igaz, ha nem a rendőrségről van szó. Ugyanis elhihetitek, hogy nekik külön-külön e-mail és bankszámlaszám alapján is egyértelműen beazonosítható a hozzá tartozó személy címe. (Bankszámla esetén a bank köteles a hivatalos szervnek kiadni, a levelezésedet bonyolító szerver adataiból pedig megtudhatják az IP-det (ezt szintén kötelesek kiadni), amiből egyértelműen beazonosítható az internetszolgáltató, ahol pedig szintén naplózva van, hogy éppen kinek volt abban az időpontban kirendelve az adott ip-cím).


Mindenesetre 600 Ft-nál valószínűleg azért idáig nem mennek el, bár ha feltornázzák 5-10 ezerig (kamatok, késedelmi díj, behajtási díj), akkor valszeg ez lesz a vége. Szóval én sem rizikóznék azért 600 Ft-on.

2011. márc. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!