Elvehetik az autómat?

Figyelt kérdés

Hiteltartozásom (személyi hitel) miatt,ha bírósági végzésre kerül sor,elvehetik e úgy az autómat,ha az üzembentartó személy más lesz mint én?Jelenleg az én nevemen van,de azt hallottam ha az üzembentartó más lesz,akkor a hitel marad az én nevemen,csak az autó nem,és így azt nem vehetik el.

Kérem az válaszoljon,aki biztosra tudja a választ,mert ez nagyon fontos nekem!!!!


2011. febr. 20. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Ha te vagy a kocsi tulaja, de más az üzembentartója, akkor elvehetik. Ha viszont más lesz a kocsi tulaja, és te csak az üzembentartója maradsz, akkor nem.
2011. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, elvehetik. A tulajdonos tartozásáért le lehet foglalni a kocsit. De a lefoglalás nem jelenti azt, hogy nem is használhatod. Ha a végrehajtó csak a lefoglalást kéri, szabadon használható csak elidegeníteni és megterheli nem lehet. Ha azonban a lefoglalás mellett a jármű forgalomból történő kivonását is kéri, nem lehet a kocsit használni. Szóval, ha már ilyen helyzetbe kerültél, egyezkedj a végrehajtóval, hogy fizetési hajlandóságot látnak, engedékenyebbek.
2011. febr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

Én nem tudom biztosra a választ, de azt nem hiszem el, hogy az autót, mint zálogtárgyat, ezzel a manőverrel ki lehet vonni a zálog köréből.

Talán még az sem lehetséges, hogy Te aláírj egy üzembentartóit, mert az autó csak akkor lesz a tulajdonod, amikor kifizetted, nem biztos, hogy ebben a formában rendelkezhetsz vele. De el kell olvasni a szerződést! Abban van a válasz.

Én így gondolom.

2011. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!Még várok további javaslatokat is,hogyan menthetném meg az autót!!!
2011. febr. 21. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!