Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy zajlik egy banki átutalás...

Hogy zajlik egy banki átutalás és hogyan kell pénzt tetetni a számlámra?

Figyelt kérdés
Sohasem csináltam még ilyeneket, és nem akarok úgy bemenni a bankba, hogy nem tudom, mi hogy zajlik.
2011. febr. 5. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogod a számlaszámodat, és bemész a bankfiókba, a pénztárhoz. Megmondod, hogy erre a számlaszámra szeretnél pénzt befizetni. Átutaláshoz meg adnak egy nyomtatványt, amit kitöltesz (célszámla száma, tulaj neve, utalandóösszeg, stb.). Ha elakadsz valahol, segíteni fognak.
2011. febr. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az átutalás hasonlóan megy. Meg kell adni, hogy melyik számlaszámra akarsz utalni. Ezt lehet intézni bankfiókban is, vagy igényelhetsz internetbanki hozzáférést is, és akkor internetről is tudod intézni, de lehet telefon keresztül is, bár az kicsit macerásabb.


OFF:


Ha nincs még meg a bankszámlád, jól nézd meg, melyik banknál nyitsz számlát, mert nagyon eltérő díjaik vannak. És nem lehet azt mondani, hogy ez és ez a bank a jobb, mert a számlahasználatod módjától függ, hogy melyik a kedvezőbb a számodra. Ha kell, tudok ebben segíteni.


(Nekem most 5 banknál is van számlám, és az összes költségem kevesebb, mint korábban az egyetlen OTP-s számlám esetén.)

2011. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bankszámlám már van nyitva kb fél éve. Ez az internetes bankszámla igénylés hogyan működik? Mert szerintem mindenképp az lenne a legcélszerűbb.
2011. febr. 5. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A bankszámládhoz kérhetsz interneten keresztüli hozzáférést - be kell menni a bankfiókba és ott tudod ezt elintézni.


Pénzt így nem tudsz befizetni a számládra, viszont az átutalásokat, betét lekötéseket, stb. otthonról kényelmesen intézheted - és a legtöbb banknál kedvezőbbek így a díjak is.

2011. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 6. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!