Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP eladta valami faktoring...

Az OTP eladta valami faktoring cégnek a hitelemet, mert 3 hónapja nem tudtam fizetni. Felraktak a BAR listára is. Hogyan fizessek, ha eddig sem tudtam? És mi történik, hogy a faktoringnál van a hitelem?

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

velük lehet újra egyezkedni, más törlesztőrészletet megbeszélni. Ha már tudod melyik cégnek adták el, akkor fel kell velük venni a kapcsolatot.


de ha nem fizetsz, akkor elöbb utóbb a bíróságon találod magad.

2009. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azóta nem tudom fizetni mióta megszületett a kislányom,egyedül maradtam vele,ez érdekelheti őket?
2009. febr. 5. 11:24
 3/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Sajnos nem érdekli őket, hogy miért nem tudsz fizetni...:-( Sok hasonló tapasztalatom van ezügyben. Behajtják mindenféleképpen...:-(

2009. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és az ilyen behajtócégekkel lehet egyezkedni?Hogyan működik ez?Mit csináljak?
2009. febr. 5. 11:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom a dolgot. Keresd őket személyesen, telefonon, vagy levélben, ahogy lehetőséged van rá. értékelik a szándékot, és az ő érdekük is az egyezkedés. Általában el fogadják a további részletetekben való fizetést, mert akkor lassan de biztosan csak jön a pénz. Az esetleges pereskedés nekik sem jó, de neked sem. (a tartozásod tovább növekszik, illetve a perköltség is téged terhel.) Sokkal jobban tudsz kijönni a dologból, ha megtudsz velük egyezni.
2009. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! nekem hosszú évekkel ezelőtt (90-es évek közepe) volt egy ilyen ügyem. Vettem egy telefont a Westeltől, odaajándékoztam valakinek, ő pedig nem fizette a számlát. Én 2év múlva megkaptam az értesítést az adósságkezelő cégtől. Felvettem velük a kapcsolatot, elsírtam minden bajom (diák voltam, átvertek) kutyát nem érdekelte. Viszont megírtam nekik hogy a fennálló 800000(!) ft-o 24havi részletben ki tudom fizetni. Szerintem valami hasonló lépés kellene a részedről is. Próbálj te egy alkualapot teremteni, pl 24hó alatt rendezni tudod az adósságodat. Valami kamatbüntit biztosan kapsz rá, de legalább megmarad a lakás/autó bármi mire felvetted a hitelt.
2009. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Sajnos a faktoring cég is csak pár (3, de ez lehet, hogy attól függ, melyik banknál vetted fel a hitelt) hónap haladékot jelent, utána bíróságra kerül a sor, de ha közben fizetsz, akkor legalább annyival csökken a tartozás összege.

Sajnos a bíróság már plusz kötlségeket jelent, és kapsz egy fizetési meghagyást. Ha akkor sem fizetsz, elkerül az ügy bírósági behajtóhoz, ő viszont jelzálogot tesz az ingatlanodra, vagy viszi a kocsit, vagy elkezdi vonni a jövedelmed egyharmadát.

Próbálj meg valamit kitalálni, amiből legalább egy kis részét tudod fizetni.

Kár volt megvárni, amíg BAR listára kerülsz, előtte lehet, hogy lehetett volna egyezkedni a bankkal...

2009. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Az előzőt szeretném kiegészíteni annyival, hogy nyilván nem 1-2 hónap alatt kerül az ügy a behajtási stádiumba, alighanem sokkal inkább több hónap, esetleg 1 év. Ha viszont elkerült az ügy a behajtóhoz, akkor ő pillanatok (max. 1 hónap) alatt leterheli a leterhelhetőt. És akkor már ott vannak az egyéb költségek is (bíróság stb.).

Ezt semmiképp ne várd meg, találj ki addig valamit, kérj segítséget családtől, barátoktól!

2009. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én kezesként kerültem az otp faktoring "tulajdonába". Már két éve megy a huza-vona. Semmilyen kompromisszumra nem hajlandóak, szerintem csak a kamatnövelés a céljuk. (esetemben 9,2 millió az alap, 2 év alatt több, mint 13millió + végrehajtási költség lett) mivel én kezes vagyok, két ingatlan fedezetből kellene beszedniük a pénzt, de mind tőlem akarják, tehát húzzák az időt, kérvényeimet sorozatosan elutasítják. Azt javaslom, mielőbbi kompromisszum kellene, nálunk már letiltás van a fizetésből (33%) s 1 millió forint végrehajtói díjat is ki kell fizetnem. Ha elárverezik a házat, még az árverezési költséget is ki kell fizetni. A kamatok miatt hamar eléri az ember, hogy már nincs elég fedezet.

Megoldás refinanszírozó bankkal a hitelt kiváltatni minél hamarabb. (nálam ez nem lehet, mert vályog a ház) hosszabb lejáratú hitelt felvenni, halasztott fizetéssel, "munkanélküli" biztosítással egybekötve. MINDENKÉPP BANKI SZAKEMBER SEGÍTSÉGÉT KÉRJE SÜRGŐSEN!!!

2009. febr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sajnos őket semmi sem érdekli, én kezesként két gyerekkel, férjemmel, anyukámmal kerülnék az utcára. Ez sem hatja meg őket, egyre csak azt szajkózzák, hogy fizessek. Nekem egy barátnőm fog segíteni, ő még nem BAR listás, de nagyon nehéz ilyen barátot találni. Kérdezd meg, milyen összeg megfizetésével "engednek el" Amíg a faktoring nem ad erről igazolást, addig hitelt sem kaphatsz a leterhelt házra, lakásra. De ezt a papírt nagyon nehezen adják!!!
2009. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!